Паркан на кордоні з Білоруссю жителів Київщини від ворога не врятує – експерт

Автор: Оксана Тупальська
14:04 14.11.2022

Встановлення багатокілометрової горожі на півночі Київської області біля білоруського кордону не захистить від російського вторгнення та агресії. У цьому переконаний природоохоронець, вчений Олексій Василюк.

Паркан на кордоні з Білоруссю жителів Київщини від ворога не врятує – експерт

Він нагадав про паркан з колючим дротом, який зводять на Волині. Про нього розповідав під час робочої поїздки заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

Останній зазначав, що огорожу зводять і «в Рівненській, Житомирській та інших областях, які межують з Білоруссю». 

«Це хіба що захистить від незаконного переходу у піший спосіб мігрантами кордону з Україною. Важку техніку така огорожа не зупинить. Так само як не захистить від обстрілів ворожої авіації», – сказав Василюк.

Тактичною помилкою науковець назвав і копання рову за стіною з боку Білорусі, яким тече вода – бо таким чином українська сторона забезпечує водопостачання до ґрунтів на поля Білорусі, щоб там могли збирати добрий урожай, а свої землі висушує. У випадку території півночі Київщини – внаслідок копання ровів сухими стануть болота, які краще за паркани відловлювали ворожі танки, коли ті лізли в бік Києва. 

Кореспондент «Великого Києва» звернувся до Київської обласної військової адміністрації аби ті розповіли, чи, з огляду на небезпеку вторгнення з боку Білорусі, зводить Київська область подібну огорожу, яка відділятиме територію області від північного сусіда, а також що потрібно, аби посилити таку оборону.

У відповіді директора Департаменту цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної державної адміністрації Валерій Кобижча зазнається , що запитувана інформація перебуває у межах компетенції Генштабу ЗСУ та Держприкордонслужби. Відтак, жодної конкретної відповіді щодо запитуваного надано не було.

Нагадаємо, природоохоронці вимагають розслідування причин подеж біля кордону з Білоруссю, які призводять до знищення десятків тисяч гектарів лісів, в тому числі на територіях, як є охоронною зоною ЮНЕСКО.

Великий Київ у Google News

підписатися