Пам’ять святої Феодори вшановують 24 вересня. Які ще прикмети та свята сьогодні

08:58 24.09

24 вересня в світі святкують День караванника, Республіка Гвінея-Бісау відзначає День незалежності, в італійській Тоскані – відкриття Фестивалю ремесел, у календарі землеробів – Осенини, а у православних – День пам’яті преподобного Силуана Афонського. Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

Пам’ять святої Феодори вшановують 24 вересня. Які ще прикмети та свята сьогодні

У православній церкві 24 вересня вшановується пам’ять святої Федори Олександрійської, яка, згідно з історичними даними, жила в V столітті.

Вона була щаслива в шлюбі, але один багатий чоловік, вражений красою Феодори, почав всіляко схиляти її до перелюбства. Юна Феодора довгий час не піддавалася на його вмовляння. Тоді багатій підкупив одну жінку, щоб вона допомогла йому спокусити юну красуню. Обдурена дівчина зрадила своєму чоловікові, але тільки потім зрозуміла, що вона згрішила.

Преподобна, не залишилася в Олександрії, а вирішила піти в монастир. Щоб чоловік не знайшов її, Феодора обрізала волосся і взяла чоловіче ім’я. Лише після її смерті ченці дізналися, що вона насправді була жінкою. Чоловік Феодори, дізнавшись про подвиг дружини, і сам взяв чернечий постриг.

У народному календарі на життя святої Федори немає і натяку. День її пам’яті був наповнений суто мирським змістом у вигляді прикмет і прислів’їв, пов’язаних із погодою. У північних регіонах у цей час буває вже досить холодно, тому в народі говорили: “Федорини вечірки – третя зустріч осені”. На півдні помічали: “На Федору літо закінчується, а осінь починається”. До дня преподобної Феодори всі роботи в городі і полі повинні бути завершені. Святу Федору вважали покровителькою озимих хлібів, тому в день її пам’яті ходили дивитися на озимі сходи.

У цей день влаштовувалися “капустяні вечірки” – до однієї з господинь додому приходили гості. Вони разом готували різноманітні страви з капусти. Намагалися, щоб на Федору кожен у родині спробував цей овоч, щоб запастися здоров’ям, вилікувати всякі хвороби і розбагатіти.

В народі є приказка «Прийшла Федора – замочи хвоста», яка означає, що до кінця вересня частіше йтимуть дощі і на вулиці буде сиро. 

Прикмети:

Сильні сходи озимих – до хорошого урожаю.

Бджоли літають – до пізньої зими.

На Федору літо закінчується, осінь починається.

Заборони:

Не можна починати жодних справ на Федору – погана прикмета

У цей день заборонено базікати даремно, мити голову, брехати і піднімати щось на дорозі.

Іменини: Віктор, Герман, Дмитро, Лев, Микола, Роман, Сергій.

Великий Київ у Google News

підписатися