Пам’ять по-російськи. На території урочища Бабин Яр зводять світлову інсталяцію на місці кладовища

16:08 09.09.2020

Попри протест українських євреїв, які не підтримують бачення російського режисера Хржановського щодо Музею Голокосту у Києві, Фундація Бабин Яр (фінансується російським бізнесом, а головний спонсор Михайло Фрідман – власник російського Альфа-Банку) дозволила земляні роботи та монтаж “Тимчасової малої архітектурної форми Арт-об’єкту “Інсталяція Бабин Яр” поблизу Меморіального заповідника Бабин Яр.

Пам’ять по-російськи. На території урочища Бабин Яр зводять світлову інсталяцію на місці кладовища

Загалом Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» 29 вересня планує представити ряд проєктів до 79-х роковин трагедії. Серед цих проєктів заявлена також аудіосвітлова інсталяція.

Інформацію про зведення арт-об’єкта також підтверджує Асоціація єврейських організацій та общин України. На їх офіційному сайті розміщені фотографії із майданчика на території недобудованого спорткомплексу, який готують під майбутню інсталяцію.

Конструкція подіуму складається із 10 пустотних металевих колон. Їх висота – 6 метрів, а діаметр 0,8 метра. 

У Меморіалі Голокосту «Бабин Яр» стверджують, що інсталяція буде встановлена не ближче, ніж за 10 метрів до кордонів європейського кладовища. Тоді як в повідомленні Асоціації єврейських організацій та общин вказано із посиланням на прораба будівельного майданчика, що глибина фундаменту не більше 10 см – глибше копати не можна, тому що це цвинтар.

Подіум будується терміном на 2 роки. Потім на його місці плануються збудувати Музей Голокосту.

Саме такий сценарій підтримують російські бізнесмени єврейського походження та режисер Ілля Хржановський. Влітку цей проєкт підтримав також президент Володимир Зеленський.

Тоді як низка євреїв в Україні та євреїв українського походження в інших країнах світу виступають проти будівництва Музею на території зруйнованих в радянські часи єврейського та караїмського цвинтарів та наполягають на реалізації розробленого українськими істориками державного проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру, який, на їх думку, делікатно ставиться до питань єврейської релігії та традиції та категорично заперечує можливість будівництва на місцях поховань, розстрілів і спалення останків закатованих людей.

Великий Київ у Google News

підписатися