Палити суху траву тепер стало дорого: деталі закону

Автор: Тетяна Сененко
20:25 19.02.2021

Верховна Рада ухвалила про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій. Документ у другому читанні підтримали 311 народних депутатів.

Палити суху траву тепер стало дорого: деталі закону

Цим законопроєктом, зокрема, забороняється випалювання сухої рослинності з порушенням встановленого порядку у прибережно-захисних зонах:

«Відповідні зміни вносяться у Водний (статті 89, 90 та 110) та Земельний кодекси України (статті 61, 62, 96 та 150)», – прокоментував прийнятий закон голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Закон вводить штрафи за знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, за випалювання торфовищ, в тому числі осушених.

Так, за знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях Водного фонду, в тому числі в прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами передбачено штраф від 3 060 до 6 120 грн. Посадову особу за таке порушення штрафуватимуть на суму від 15,3 тисячі до 21 420 грн. Такі ж штрафи передбачені за випалювання торфовищ, в тому числі осушених.

Документ також пропонує збільшити чинні штрафи за знищення або пошкодження, випалювання полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень, а також за порушення прав державної власності на ліси.

У першому читанні проєкт закону ухвалили під час засідання 1 вересня 2020 року. 

До слова, спалювання листя не лише шкодить здоров’ю людей та екологічному стану міст, а ще є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягне за собою накладення адміністративних штрафів, які збільшились у десятки разів.

Великий Київ у Google News

підписатися