Палії і вихлопи автівок ні до чого. Чому у Києві сиве повітря і важко дихати

Автор: Галина Ворона
16:25 22.06.2021

Сьогодні пополудні столицю огорнула брудна хмара, через яку навіть сонцю важко пробиватись. Багато хто скаржиться на першіння в горлі та утрудненість дихання. Це явище не назвеш незвичним. Та як виявилось, цього разу до звичних факторів, що його спричиняють у місті, додався ще один.

Палії і вихлопи автівок ні до чого. Чому у Києві сиве повітря і важко дихати
Світлодіодне освітлення

Як розповіли в КМДА, за даними космічних спостережень, над Лівобережною частиною України зафіксовано пилову бурю “Астраханський суховій”. Явище зачепило Київ і стало причиною підвищених показників пилу на постах моніторингу.

Так, за результатами моніторингу якості повітря за 22 червня 2021 року на двох автоматизованих постах спостереження у Києві було зафіксовано підвищення концентрацій пилу (тверді речовини фракцій РМ 2,5 та РМ 10): пост спостереження № 4 (вул. Вербицького 26) у Дарницькому районі; пост спостереження № 8 (Харківське шосе, 7/1) у Дніпровському районі. 

 

У КМДА також зауважили, що шкідливі речовини накопичуються з більшою або меншою інтенсивністю в атмосфері міста залежно від метеорологічних умов: температури повітря, швидкості вітру та атмосферного тиску.

В атмосфері постійно відбувається перемішування повітря – так звана турбулентна дифузія. Вона виникає завдяки різким змінам швидкості вітру, концентрацій речовин тощо.

Завдяки змішуванню шкідливі речовини не тільки переносяться вітром за межі міста, а й підіймаються у верхні шари атмосфери.

Якщо температура повітря стрімко зростає, то це перешкоджає перемішуванню шарів повітря – гаряче повітря не дає забруднюючим речовинам підійматися вгору.

За період із 14 до 22 червня 2021 року, за даними Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського, середньодобова температура у Києві підвищилась з 18℃ до 25,2℃.

Такі погодні умови спричиняють явище смогу, яке спостерігають кияни.

За таких умов фахівці рекомендують населенню, яке належить до групи ризику (хронічні захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції, захворювання серцево-судинної системи), утриматися від перебування на вулиці, зачинити вікна. Якщо ж є нагальна потреба вийти на вулицю, слід взяти з собою чисту воду та захист для дихальних шляхів.

Читайте також: Ні пити, ні дихати. Три екологічні проблеми, які найбільше хвилюють українців

До слова, вперше пилова буря “завітала” у столицю минулого року.  “Великий Київ” першим помітив, як пил накрив трасу Київ – Харків у Київській області. Видимість була дуже обмежена.

Потім ураганний вітер проніс хмару пилу над Києвом (фото, відео). Було оголошено штормове попередження.

Нагадаємо, цими днями екосистему столиці спіткала інша біда: сушу на узбережжі Дніпра завалило мертвою рибою (ФОТО). Ймовірну причину масового мору риби пояснила еколог. 

Великий Київ у Google News

підписатися