“Пакунок малюка” повертається

15:59 17.09

Депутати знову змінили свою думку щодо доцільності видачі у пологовому будинку речей, необхідних для новонароджених і повернули так званий пакунок малюка. І там будуть якісні речі переважно українського виробництва.

“Пакунок малюка” повертається

Відповідний законопроєкт № 3006а депутати підтримали за основу на сьогоднішньому засіданні.

Законопроєкт передбачає, що державна одноразова натуральна допомога при народжені дитини  надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину, за рахунок коштів Державного бюджету України.

“Пакунок малюка” мають видавати у закладі охорони здоров’я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) незалежно від форми власності та підпорядкування, працівником закладу охорони здоров’я, уповноваженим на це адміністрацією відповідного закладу.

У разі відсутності у закладі охорони здоров’я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) “пакунок малюка” видають у місцевому структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем проживання або перебування отримувача одноразової допомоги на підставі його особистої письмової заяви.

Нагадаємо, пакунок малюка почали видавати сім’ям новонароджених з 1 вересня 2018 року. Його орієнтовна вартість 5 тисяч гривень. До складу входять дитячі серветки, пелюшки гігієнічні, присипка, масло, крем, силіконова соска, пустушка, фітозбори для ванночок, пляшечка дитяча, підгузки, ковдра, навчальні матеріали, одяг і термометр. У липні 2020 Кабмін замінив “Пакунок малюка” одноразовою грошовою виплатою. Це рішення почало діяти з 1 вересня цього року.

загрузка...

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...