Отримали повістку від військкомату: термін прибуття та які є поважні причини неявки

Автор: Любава Лисичкіна
06:23 29.07.2023

Далеко не всі громадяни знають, що після того, як вони отримали повістку, у них є, щонайменше, три дні для того, щоб прибути до військкомату. При цьому повістки типу “сьогодні отримав і сьогодні маєш з’явитися у ТЦК” є зловживанням. 

Отримали повістку від військкомату: термін прибуття та які є поважні причини неявки Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про термін прибуття до військкомату після вручення повістки розповіла адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко.

За її словами, нормативними актами взагалі не встановлено чіткий термін часу від моменту вручення повістки до моменту прибуття до військкомату. Тому повістка, виписана “сьогодні і з’явитися теж сьогодні”, або виписана “сьогодні і з’явитися завтра” – є зловживанням. А, оскільки, чіткі норми відсутні – то представники ТЦК часто вказують саме такі дати. 

Скільки часу є для прибуття до військкомату?

За словами Аніщенко, у повісті має чітко стояти дата, у яку слід з’явитися до військкомату, але у громадянина є, щонайменше, три доби від моменту, коли він отримав повістку.   

З досвіду спілкування з клієнтами з цього питання, зазначу, що рекомендую тим, кому виписують повістки, одразу на місці зазначати про неможливість з’явитися “завтра” і погодити дату прибуття до військкомату, – каже адвокат.

 Поважні причини неявки у військкомат

Існує низка причин, які є поважними для неявки у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації. Правозахисники назвали такі причини:
  • хвороба;
  • стихійне лихо;
  • смерть рідної людини;
  • інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.
Відтак, необхідно подати до ТЦК та СП відповідні підтверджувальні документи про причини неявки. Це можна зробити одразу після зникнення причин або ж на етапі розгляду відповідної адміністративної справи. Неявка призовника без поважної причини у будь-якому випадку спричинить покарання.
 
За неявку передбачено адміністративне та навіть кримінальне покарання:
  • Якщо людина не з’явиться за викликом у воєнний час вперше, це загрожує штрафом від 1 700 до 3 400 гривень.
  • Неявка без поважних причин в особливий період означає ухилення від призову і передбачає кримінальну відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу – карається обмеженням волі на строк до трьох років.

До слова, “ВК” писав про те кого з ухилянтів можуть подавати у розшук.

Великий Київ у Google News

підписатися