Отримали й потринькали вже? Держслужбовцям пояснили як декларувати “Вовину тисячу”

Автор: Любава Лисичкіна
18:49 13.01

Варто знати, що для отримаття грошей за вакцинацію, був відкритий рахунок – і це також певний момент, який слід враховувати при заповненні е-декларації.

Отримали й потринькали вже? Держслужбовцям пояснили як декларувати “Вовину тисячу”
Пояснення надали у НАЗК.
 
Програма для вакцинованих громадян «єПідтримка» вже працює на повну. Якщо ви встигли нею скористатися ще у минулому році, то вам, напевно, цікаво, чи потрібно декларувати цю тисячу гривень.
 
Чи потрібно вказувати тисячу гривень як дохід?
 
Ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування.
 
Громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу у розмірі 1 тис. грн. Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж, у разі, якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету.
 
Оскільки кошти, отримані в рамках Програми, будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати у декларації.
 
Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок?
 
Так, рахунок необхідно зазначити у розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб’єкта декларування або членів його сім’ї».
 
Для громадянина, який бажає взяти участь у Програмі, буде відкриватись віртуальний рахунок. Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій всіх видів), то його потрібно буде декларувати.
 
Важливо: відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в рамках Програми «єПідтримка» закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання.
 
У НАЗК нагадали, що кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.
 
Варто зауважити, що витратити гроші потрібно за 4 місяці або ж виплата повернеться державі. Згодом стало відомо, що люди від 60 років зможуть витратити “ вовину тисячу ” на ліки.

Нагадаємо,15 листопада президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що кожен, хто зробить два щеплення, отримає від держави тисячу гривень через додаток “Дія”. Виплати почалися з 19 грудня – Дня святого Миколая. За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, купити квитки для мандрівок всередині країни. Видача цих коштів готівкою не передбачена.

Великий Київ у Google News

підписатися