Остання суперповня 2021 року. Коли українці побачать “полуничний” місяць

Автор: Тетяна Сененко
14:27 23.06

У четвер, 24 червня, о 21:39 за Києвом над Землею зійде так званий «полуничний» місяць. Індіанці Північної Америки таким чином називали червневу повню, яка зазвичай випадає на сезон збору полуниці.

Остання суперповня 2021 року. Коли українці побачать “полуничний” місяць

Про це повідомляє NASA.

Вчені повідомляють, що це буде третя і остання суперповня 2021 року, бо Місяць все ще перебуватиме в одній з найближчих до Землі точок на його орбіті, хоча й далі від нашої планети, ніж під час останніх двох повних місяців.

Цікаво, що «полуничний» місяць відомий як «медовий місяць» (у цей час зазвичай з вуликів збирали мед для медовухи), «рожевий» місяць (час цвітіння троянд) і «гарячий» місяць (за асоціацією із спекотною літньою погодою).

Читайте також: Глобальні катаклізми на Землі: коли чекати

У NASA розповідають, що вираз «медовий місяць», що з’явився в XVI столітті, також може бути пов’язаним з цим місяцем, можливо, через велику кількість шлюбів у червні. 

Тим часом в Українському гідрометцентрі повідомляють, що цей тиждень у Києві буде сухим, малохмарним і дуже спекотним. Температура буде високою: денні максимуми досягатимуть 31-36°С, а послаблення спеки очікують лише на вихідних.

Великий Київ у Google News

підписатися