Основам цивільного захисту навчатимуть киян

Автор: Марина Максенко
18:48 09.09.2022

У Києві розпочинають проводити регулярні заняття з цивільним населенням для підготовки до захисту та оборони міста

Основам цивільного захисту навчатимуть киян Фото: Фото: Геннадій Мінченко/ Укрінформ
оренда квартири Київ

Про це повідомляє Укрінформ.

Мешканців столиці навчатимуть, як потрібно діяти при обстрілах, масових ураженнях, як поводитись з вибухонебезпечними предметами та іншому. До цього ж подібні заняття проводилися підрозділам територіальної оборони та добровольчим формуванням.

На думку заступника директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Михайла Щербіни, в теперішніх умовах цивільній людині необхідно володіти хоча б елементарними навичками захисту в надзвичайних ситуаціях.

Перше пробне заняття проводили з представниками столичних РДА, бо в майбутньому такі заняття планується зробити на базі кожного району міста Києва, щоб усі бажаючі змогли до них долучитися.

На  першій локації провели лекцію щодо того, як необхідно поводитись при застосуванні зброї масового ураження – хімічної, бактеріологічної, ядерної. Показали, як зробити захисний одяг з підручних засобів, а також розповіли про першочергові дії в подібних ситуаціях.

На другій місцевості учасники навчань отримали інформацію про тактично-технічні характеристики основних зразків озброєння, їх уражаючі фактори та порядок дій під час обстрілів. Усі охочі мали змогу власноруч зібрати та розібрати вогнепальну зброю.

На третій локації можна було дізнатися про різні види мін, а також послухати про те, як їх відрізняти та як діяти, якщо знаходиш підозрілий предмет.

Крім того, провели заняття з тактичної медицини. Слухачі дізналися про порядок надання першої медичної допомоги в зоні вогневого контакту та евакуації пораненого. Також кожен охочий міг спробувати застосувати набуті теоретичні знання на практиці.

Завершальним етапом заняття стало виконання вправ зі стрільби з АК-74.

Поки у Київській міській державній адміністрації напрацьовують алгоритм запису на заняття з підготовки до оборони та захисту міста усіх охочих.

Про всі деталі та коли буде відкритий запис – обіцяють повідомити пізніше.

Фото: Геннадій Мінченко/ Укрінформ

Великий Київ у Google News

підписатися