Осінні віруси: як убезпечити себе і чи потрібні вакцинації?

11:28 04.10

З настанням осені зростає кількість випадків захворювань на вірусні інфекції. Українці дедалі частіше стикаються з простудою, закладенням носа, болем у горлі та іншими симптомами, які можуть свідчити про гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип або навіть коронавірус.

Осінні віруси: як убезпечити себе і чи потрібні вакцинації?

Про те, як захистити себе в цей непростий період, і наскільки важливі вакцинації, ми поговорили з Мирославою Войцеховською, фахівцем відділу імунопрофілактики Державної установи «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Осінь традиційно асоціюється з підвищеним ризиком захворювань, але чому саме цей період є таким сприятливим для вірусів? На думку Мирослави Войцеховської, це не лише зміна погоди.

“Осінній період завжди є початком сезону для вірусних інфекцій. Зокрема, гострих респіраторних вірусних інфекцій, грипу та коронавірусної хвороби. Хоча холод сам по собі не викликає захворювання, він створює умови для тривалішого існування вірусів у навколишньому середовищі”.

Це означає, що у вологому і прохолодному середовищі віруси живуть довше і, відповідно, більше шансів їх підхопити. Серед найпоширеніших вірусів, з якими стикаються українці в осінньо-зимовий період, — риновіруси, ентеровіруси, герпесвіруси та вірус грипу.

Зважаючи на цей підвищений ризик, питання вакцинації стає ще актуальнішим. Мирослава Войцеховська наголошує на важливості щеплень:

“Вакцини готують наш організм до зустрічі з вірусами. Вони не завжди повністю захищають від захворювання, але значно полегшують його перебіг. Це особливо важливо для людей старшого віку, осіб із хронічними захворюваннями та тих, у кого ослаблений імунітет”.

На сьогодні в Україні доступні вакцини від грипу та COVID-19. Їх можна придбати в аптеках, а щеплення зробити у сімейного лікаря. Вакцини від COVID-19 безкоштовні для певних категорій населення, а ось вакцини від грипу потребують самостійного придбання.

“Є вакцини, які держава забезпечує, а є ті, які рекомендовані, як, наприклад, вакцина від грипу. Її можна придбати за власний кошт і звернутися до лікаря для щеплення”.

Окрім вакцинації, варто пам’ятати про загальні профілактичні заходи: миття рук, уникання масових скупчень людей, провітрювання приміщень. Здоровий спосіб життя, збалансоване харчування та достатня кількість сну — також ключові фактори для підтримки імунної системи.

“Контроль свого здоров’я та ведення здорового способу життя — це відповідальність кожного з нас. Важливо дотримуватися гігієни, вживати достатню кількість вітамінів, уникати стресу і регулярно проходити профілактичні огляди”.

Таким чином, захиститися від осінніх вірусів можна і треба. Вакцинація допоможе знизити ризик ускладнень, а прості заходи профілактики допоможуть уникнути захворювань або полегшити їх перебіг.

Більше про ціни на нафту та їх вплив на глобальний ринок дізнавайтеся на Прямий FM.

Великий Київ у Google News

підписатися