Як повідомили співробітники НПП “Голосіївський”, в кінці вересня працівники здійснили моніторингові дослідження сучасного стану природних комплексів Китаївського водотоку.
Результати моніторингу виглядають таким чином:
Рівень води у першому ставку сильно знижений . В верхній частині ставка спостерігаються зарості рдесника плаваючого та рдесника волосовидного, які через низький рівень води опинилися на ґрунті. Тут є також зарості водопериці колосистої. Верхів’я цього ставка заростає вербою тритичинковою. Прибережно-водна рослинність пригнічена.
Ставок №2(знаходиться біля Китаївської пустині) – більш обводнений. Вода в ставку зеленого кольору, спостерігається значний розвиток синьо-зелених водоростей – «цвітіння» води та заростання схилів дамби деревами і кущами. Відмічено зменшення чисельності, раніше поширених тут, адвентивних видів борщівника Сосновського та ваточника сірійського.
Рівень води у третьому ставку високий, а на березі спостерігається інтенсивне відновлення в’яза. На дамбі між третім і четвертим ставками відмічено зростання цінної лікарської рослини – оману високого. Спостерігається проникнення в травостій адвентивного виду – золотарника канадського.
Вода в четвертому ставку «цвіте». Вздовж берегів – досить широка смуга рогозу вузьколистого і комишу лісового, але ще квітує тут зніт рожевий.
Співробітники НПП зауважили, що Китаївський водотік є притулком багатьох видів тварин. Під час подорожі були відмічені чапля сіра, крижень, водяна курочка.