Опалювальний сезон під загрозою зриву: російське вугілля, олігархи та криза вітчизняної енергетики

15:25 20.01.2021

Державна компанії Центренерго, яке контролюється олігархом Коломойським, не закупила вугілля для опалювального сезону, і тепер Україна буде змушена купувати електроенергію у Росії чи Білорусі.

Опалювальний сезон під загрозою зриву: російське вугілля, олігархи та криза вітчизняної енергетики

 Про це написав нардеп від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко на сторінці у Facebook.

Ми свідки подій, за яких при будь-якій минулій владі (навіть злочинній) усі очільники енергетичного сектору – міненерго, регулятор, голови держкомпаній були б звільнені та початі перевірки”,- підкреслив депутат.

За словами Гончаренка, ПАТ “Центренерго” станом на сьогодні не має достатньої кількості вугілля. Це вперше в історії України, коли державні компанії, від яких залежить проходження зими, увійшли в опалювальний сезон без вугілля.

Це не просто нонсенс. Це злочин. Такий саме злочин, як якби армія не мала патронів перед боєм“, – зазначив він.

При цьому депутат підкреслив, що ця державна компанія керується олігархом Коломойським з перших днів Зе-влади і продає усю електроенергію “прокладкам” Коломойського зі знижкою.

Розграбунок Центренерго дійшов до того, що «понятний» менеджмент державної компанії просто вирішив не закупити достатньо вугілля і з першими морозами воно закінчилось. Як мені пояснили експерти: у разі чого Україна буде змушена падати на коліна і просити допомоги у Путіна або Лукашенка. Бо ми все ще з ними одна енергосистема”, – зауважив Гончаренко.

Наостанок нардеп додав, що кілька днів тому українська сторона вже просила допомогу у Лукашенка, і Білорусь аварійно постачала струм Україні.

Це сором. Це пряме відображення того, як олігархи Зеленського руйнуть нашу країну“, – резюмував Олексій Гончаренко.

А тим часом у Київтеплоенерго пояснили, чому українці отримують збільшені платіжки за тепло, хоча тариф послуги залишився на рівні 2019 року. 

Читайте також: “Енергія”, Бортницька станція, ТЕЦ та моніторинг повітря – екологічні проекти міста

Великий Київ у Google News

підписатися