Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.
За його словами, на вартість опалення у листопаді вплинула досить тепла погода та високий рівень оснащення будинків лічильниками, 90% від усього житлового фонду.
Обов’язково треба виокремити будинки, де проведені заходи енергоефективності, яких із кожним роком все більше, оскільки вони користуються міськими програмами співфінансування. Будинкові громади міняють теплові пункти на сучасні, утеплюють фасади і покрівлі, замінюють вікна й двері тощо. Як результат, крім комфортних умов житла, вдається досягти економії: середній тариф в енергоефективних будинках становить 15 грн за квадратний метр опалювальної площі. Є будинки, де фіксуємо ще меншу вартість – 12-14 грн”, – пояснює Петро Пантелеєв.
Він також нагадав, що був підписаний відповідний Меморандум між урядом, НАК “Нафтогаз”, Асоціацією міст України. Прийняте принципове рішення залишити тарифи для населення на рівні минулого року – 1654, 41 грн /Гкал , (опалення ) та 97,89 за 1 куб. м (гаряча вода). Незважаючи на зростання ціни на енергоносії, зокрема, на газ в Україні, Європі і світі, тарифи в столиці для населення незмінні. Із цією метою Київська міська рада додатково виділила з бюджету 2 млрд грн, збільшивши статутний фонд “Київтеплоенерго”.
Нагадаємо, тепловики “порадували” киян новими платіжками та абонплатою: що змінилося.