Про це розповів глава КО “Київгенплан” Сергій Броневицький в програмі «NewsRoom. Деталі» на телеканалі «Київ». За його словами, більше семи тисяч гектарів промзон не використовується в Києві ефективно.
Зокрема, йдеться про промислову територію на Теличці, де знаходиться 70 непрацюючих промпідприємств. Там хочуть зробити громадський діловий центр.
В процесі розробки генплану детально проаналізували фактично все. Велика частина взагалі, на жаль, не займається виробництвом промислової продукції, а просто здають їх, як склади в оренду. Багато з цих підприємств не сплачують земельний податок, не створюють робочі місця – це один з факторів. Потрібно більш ефективно їх використовувати”, – зауважив Броневицький.
Зазначається, що промислові території оновлять в основному на Лівому березі міста. Там живе 40% жителів, а працюють з них на лівому березі 18%. Там планують створити нове житло, заклади торгівлі, офісні площі невеликих компаній, нові сквери і пішохідні алеї.
Другим також фактором є те, що три гектари територій Києва накривають санітарно-захисні зони існуючих промислових підприємств. Наразі там живе чверть мільйона населення – а нормами це заборонено.
Тут два варіанти, або ж відселяти людей – але на це ми не можемо піти, безперечно. Або зменшувати клас шкідливості цих підприємств. Наприклад, на Подолі є підприємство “Фармак”, яке перераховує в бюджет сотні мільйонів, але це підприємство повинно знизити клас шкідливості, щоб знизити свій негативний вплив на оточуючі території” , – розповів Броневицький.
Раніше «Великий Київ» розбирався, що робити з київськими промзонами, виходячи зі світового досвіду і місцевих реалій.
Нагадаємо, нова Подільсько-Вигурівська лінія метро матиме 22 станції – які збудуть першими.