Омікрон вже є в 11 країнах Європи: коли очікувати “мутанта” в Україні

Автор: Любава Лисичкіна
22:27 30.11.2021

Є версія, що прогноз по Україні буде залежати від готовності кожного організму до боротьби з хворобою.

Омікрон вже є в 11 країнах Європи: коли очікувати “мутанта” в Україні

Відповідно до  заяви  Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності (ECDC), новий штам коронавірусу Омікрон був виявлений в 11 країнах Європи. Всього станом на 30 листопада зафіксовано 44 випадків.

Випадки зараження Омікроном були виявлені в одинадцяти країнах Європейського Союзу та Європейської економічної зони: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Франція (Реюньйон), Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія та Швеція.

«Якщо виникає новий варіант вірусу, то йому потрібен час, щоб вийти і закріпитися в популяції, а це непроста для нього задача. Але якщо внаслідок мутації вірус стає агресивніший, наприклад, краще проникає в клітину, або «обходить» імунітет, то, природньо, він вичавить своїх родичів – минулі мутації, які не так активно будуть розмножуватись. Це ми могли спостерігати на прикладі «Дельти», –  зауважує  лікар-інфекціоніст Костянтин Ковалишин.

За словами  лікаря Ігоря Гайдука, в  Україні Омікрон  може з’явитися невдовзі і нашій державі вже треба починати готуватися до цього штаму. 

“Ми не ізольована країна, ми не закриті для іноземців. І всі оці прогнози світові які є нас теж чекають. Новий штам має дуже високу мінливість і вакцина, як кажуть окремі наукові, буде на нього слабо діяти. Тому прогноз по Україні буде залежати від готовності кожного організму до боротьби з хворобою”, –   зауважив  Гайдук.

Враховуючи, за скільки часу штам коронавірусу Дельта потрапив в Україну з сусідніх країн, то нового штаму Омікрон слід очікувати не раніше ніж за 1,5 місяці, припустив  лікар Тарас Жиравецький.

“Я не думаю, що це буде швидко, це мінімум 3-4 тижні. Пам’ятаєте, як “Дельта” до нас заходила? Це не було через 1-2 тижні. Думаю, це може бути за 1-1, 5 місяці”, – зазначив медик.

Варто знати,  які симптоми Омікону та чим небезпечний новий штам коронавірусу.

Нагадаємо, українцям доведеться піти на самоізоляцію після повернення із країн зі штамом “Омікрон”.

Великий Київ у Google News

підписатися