Відповідно до заяви Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності (ECDC), новий штам коронавірусу Омікрон був виявлений в 11 країнах Європи. Всього станом на 30 листопада зафіксовано 44 випадків.
Випадки зараження Омікроном були виявлені в одинадцяти країнах Європейського Союзу та Європейської економічної зони: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Франція (Реюньйон), Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія та Швеція.
«Якщо виникає новий варіант вірусу, то йому потрібен час, щоб вийти і закріпитися в популяції, а це непроста для нього задача. Але якщо внаслідок мутації вірус стає агресивніший, наприклад, краще проникає в клітину, або «обходить» імунітет, то, природньо, він вичавить своїх родичів – минулі мутації, які не так активно будуть розмножуватись. Це ми могли спостерігати на прикладі «Дельти», – зауважує лікар-інфекціоніст Костянтин Ковалишин.
За словами лікаря Ігоря Гайдука, в Україні Омікрон може з’явитися невдовзі і нашій державі вже треба починати готуватися до цього штаму.
“Ми не ізольована країна, ми не закриті для іноземців. І всі оці прогнози світові які є нас теж чекають. Новий штам має дуже високу мінливість і вакцина, як кажуть окремі наукові, буде на нього слабо діяти. Тому прогноз по Україні буде залежати від готовності кожного організму до боротьби з хворобою”, – зауважив Гайдук.
Враховуючи, за скільки часу штам коронавірусу Дельта потрапив в Україну з сусідніх країн, то нового штаму Омікрон слід очікувати не раніше ніж за 1,5 місяці, припустив лікар Тарас Жиравецький.
“Я не думаю, що це буде швидко, це мінімум 3-4 тижні. Пам’ятаєте, як “Дельта” до нас заходила? Це не було через 1-2 тижні. Думаю, це може бути за 1-1, 5 місяці”, – зазначив медик.
Варто знати, які симптоми Омікону та чим небезпечний новий штам коронавірусу.
Нагадаємо, українцям доведеться піти на самоізоляцію після повернення із країн зі штамом “Омікрон”.