Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.
Як писав “ВК”, станом на 20 січня “Омікрон” зафіксували вже у дев’ятьох областях України, у тому числі на Київщині.
Через те, що “Омікрон” переноситься у легкій формі, люди мало звертаються за медичною допомогою. І це величезний мінус! Протидіяти “Омікрону” можна швидкими клінічними діями. Для цього потрібні термінова реєстрація та негайне лікування”, – цитує слова Рубана сайт “Сьогодні”.
Він нагадав, що “Омікрон” поширюється на 70 разів швидше, ніж інші штами COVID-19.
Необхідно проводити обмежувальні заходи в колективах. “Омікрон” швидко поширюється. Його навіть можна порівняти за механізмом передачі з кором. Якщо в трудовому колективі є один співробітник, у якого “Омікрон”, він інфікує практично всіх. Далі – все залежить від імунного статусу людей”, – пояснив Рубан.
Що ж стосується заповнюваності столичних лікарень, то поки вона невисока, “оскільки більшість пацієнтів хворіють у легкій формі й не потребують госпіталізації“.
Читайте також: Зростання рівня захворюваності в Києві: як працюватимуть столичні школи
“Поки що тільки почалося підняття захворюваності. “Омікрон” переноситься здебільшого у легкій формі. Тому люди навіть не звертаються за медичною допомогою, а перебувають на роботі й лікуються самостійно. Робити так категорично не можна! Тут діє те саме правило: захворів – сиди вдома та не інфікуй інших”, – наголосив голова Держпродспоживслужби Києва.
Водночас поки “Омікрон” активно поширюється у столиці та в області, штам “Дельта” поступово зникає.
Як писав “ВК”, 21 січня київська влада оприлюднила рекомендації роботодавцям перевести своїх працівників на дистанційний режим роботи. Причина – стрімке збільшення рівня захворюваності на коронавірус.
Станом на ранок 22 січня в Києві виявили 1744 нових хворих на коронавірус, 13 осіб померло.
Читайте також: В Києві посилять контроль за дотриманням карантинних обмежень в транспорті