Головний державний санітарний лікар Києва Сергій Чумак наголосив, що у травні було зареєстровано 266 хворих мешканців столиці, у червні – 199, а в липні вже – 1660.
“За два тижні серпня кількість хворих на коронавірусну інфекцію становила 1283 людини. Загалом серед хворих переважають діти, за два тижні серпня захворіли 174 дитини. Причина у тому, що люди у нас розслабилися та забувають про елементарні речі – миття рук після вулиці, перебувають у місцях скупчення людей без масок” – розповів головний лікар Києва, журналістам ТСН.
Симптоми нового штаму COVID
Наразі у Києві найпоширенішим штамом вірусу є “Омікрон” та його різновиди. Минулого тижня у столиці було зафіксовано два випадки його підвиду – це штам вірусу “Флірт”. Його симптоми такі, як в інших штамів COVID-19:
- лихоманка,
- загальна слабкість,
- головний та м’язовий біль,
- нежить, підвищення температури, кашель, втрата смаку й нюху.
Сергій Чумак зазначив, що у Києві почастішали повітряні тривоги і люди частіше йдуть до укриття. Якщо в укритті є хоча б один хворий на СOVID, то він стає джерелом розповсюдження інфекції.
Поради як вберегтися від важких наслідків COVID від головного державного санітарного лікаря столиці:
- звернутися до свого сімейного лікаря та отримувати адекватне лікування до повного одужання;
- сидіти вдома до повного одужання, якщо необхідно вийти – обов’язково надіти захисну маску, аби не заразити інших;
- вакцинація: “Лише за два останні тижні зареєстровано три летальні випадки”, – розповів Сергій Чумак.
Чи запровадять у Києві обов’язковий масковий режим?
Попри швидке поширення інфекції, зараз вводити масковий режим, як це було на початку пандемії, у Києві поки не планують.
“Захисні маски зараз передусім потрібні людям, які відчули, що вони захворіли або мають підтверджений діагноз. Аби не розповсюджувати вірусну інфекцію, бажано, щоб такий хворий носив маску, якщо вимушено відвідує місця масового скупчення людей – метро, магазин, транспорт”, – додав головний санлікар Сергій Чумак.
Дивіться також: Ковід повернувся. Збивати температуру чи ні – дієві поради від лікаря
Нагадаємо, аби знизити ризики зараження COVID-19, потрібно слідкувати за особистою гігієною, мити руки та користуватися дезінфекційними засобами, уникати закритих приміщень з великою скупченістю людей, часто провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання вдома і на роботі.