Повідомлення про це Баюл зробила в Instagram
“Конституція України передбачає, що в Україні дозволено лише одноосібне громадянство. Відповідно до законодавства України, якщо громадянин України набуває громадянства іншої держави, така особа все ще визнається громадянином України у правовідносинах. Я відмовляюся від українського громадянства”, – написала вона.
Баюл додала, що я більше нічого нікому не доводить – “ні так ні, головою в бортик без мене”.
Кілька днів тому спортсменка скаржилася, що президент України Володимир Зеленський не запросив її на святкування Дня Незалежності України: “Зеленський мене не запросив на святкування 30 років Незалежності, так я вже давно не літаю в хмарах і все одно дякую”.
Незабаром після перемоги на Олімпійських іграх 1994 року виїхала жити в США. Їй тоді було 16 років. За зізнанням фігуристки, англійською мовою вона не володіла, ведення її справ довірили одній з місцевих компаній. У 1993-1997 роках фігуристка брала участь у низці проектів, зокрема в шоу під назвою «Чарівник країни Оз». За заявою Баюл, вона заробила 25 тис. доларів, тоді як насправді сума була нібито вдесятеро більшою і становила близько 350 тис. доларів.
Крім того, Баюл у 2016 році вирішила звернутися до Окружного суду Центрального округу Каліфорнії з позовом до України про стягнення 50 мільйонів доларів через нібито обґрунтування позову – порушення принципу сумлінності та чесної ділової практики в рамках трудового договору, укладеного з Оксаною Баюл, та передання права на використання її імені, популярності і біографічної інформації непричетним третім особам.
Серед інших відповідачів були також вказані дві американські компанії. Однак після низки розглядів та поданої апеляції суд остаточно став на бік України.