Олігархів повалено. Тепер посадимо мільярд дерев, наробимо тисячу немовлят і переможемо путена – експерт

Автор: Любава Лисичкіна
23:43 23.09

На думку есперта, відсьогодні маємо підстави назвати президента України «громадянин олігарх Зеленський».

Олігархів повалено. Тепер посадимо мільярд дерев, наробимо тисячу немовлят і переможемо путена – експерт
Про це написав колишній посадовець, економіст Ігор Уманський у Facebook.
 
За словами Уманського, Володимир Зеленський підпадає під усі критерії олігарха. Адже 
не секрет, що поки що в Україні влада є інструментом отримання доходів.  Таким чином, доводить експерт, в особі Зеленського маємо громадянина, наділеного максимальною владою.
 
«Він є і головою законодавчої влади. І фактичним керівником уряду. І, як показали останні події, розпорядником судової системи. Набагато більше Володимиру Зеленському пасував би термін «монарх». Але ми називаємо його просто «громадянин». А відсьогодні – маємо підстави назвати «громадянин олігарх Зеленський», – зауважує Уманський.
 
Уманський навів свої оціночні судження щодо ситуації:
 
Оцінка № 1. Зеленський використовує політичну владу для збільшення капіталів свого оточення.
 
«У легенду про бідного царя, у якого багаті слуги, я не вірю. Звичайно, особисто громадянин олігарх Зеленський грошей в руки не бере. Зате люди президента контролюють масу державних підприємств, міністерств і відомств. А в цих підприємствах, міністерствах і відомствах, за інформацією ЗМІ, процвітає корупція.
За найтаємнішими слухами, з цієї корупції ніби навіть платять надбавки депутатам, звісно не офіційно, а в конвертах. Звичайно, це предмет для дослідження НаЗК, НАБУ і інших кваліфікованих співробітників. Можливо, одного прекрасного дня вони щось накопають», – деталізує Уманський.
 
Оцінка № 2. Зеленський – контролер ЗМІ.
 
На переконання  експосадовця, це стовідсотковий факт… Зеленський впливає на ЗМІ і контролює їх, з вигодою для себе і свого оточення. Не обов’язково впливати фінансово. А ось впливати адміністративно, через лояльну Нацраду з ТБ – це 100% про нашого Зе.  
 
Оцінка № 3. Зеленський має значну економічну та політичну вагу.
 
«Одне «Велике будівництво» чого варте. Так, він витрачає не свої гроші, а державні. Але вага його від цього не менше. Будь-який олігарх мріє прокручувати державні мільярди і впливати на формування бюджету», – доводить Уманський.
 
Оцінка №4. Зеленський фінансує партію «Слуга народу». Офіційно – через бюджетні виплати на користь партії.
 
За словами Уманського, якщо вірити ЗМІ, то фінансує ще й неофіційно – через розподіл «рибних» посад (в тому числі в наглядових радах), конверти, потоки. Через збереження недоторканними різного роду схем.
 
Оцінка № 5. Олігарх (за законом) – не тільки той, хто володіє монополією. А ще й той, хто здійснює контроль над керівництвом монополій і отримує з цього вигоду.
 
«І тут у нас є одразу кілька прикладів, як громадянин олігарх Зеленський впливає на: «Укравтодор», НАК «Нафтогаз», «Укрзалізницю». А якщо копати глибше, то і на «Енергоатом», «Центренерго», і ще багато кого. А якщо копати дуже глибоко, найбільша монополія – це влада. Монополія на призначення і на розслідування (або їх відсутність). Монополія на Антимонопольний комітет і його бездіяльність. На СБУ, Генпрокуратуру і МВС. На ДАБІ. На всі ті структури, які десятиліттями приносили корупційний дохід. Цього доходу ніби як не існує. Але він – звичайно ж, існує », – доводить експосадовець.
 
На переконання Уманського, одних цих аргументів достатньо, щоб називати Володимира Зеленського олігархом.  
 
Нагадаємо, Рада ухвалила закон про олігархів – коли запрацює та що означає. Додамо, що  після набуття чинності закону олігархами в Україні вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом  ознакам із встановленого законом переліку.

Великий Київ у Google News

підписатися