Окупанти вивезли з Чорнобильської зони радіоактивний металобрухт, покидавши цінне спорядження

Автор: Галина Ворона
17:39 23.05

Поліцейські вибухотехніки, які розміновують Чорнобильську зону, були шоковані невіглаством російських окупантів. Як виявилось, вояки “другої армії світу” не лише заривалися глибоко в землю, укріплювали свої позиції та ставили мінозагородження у Чорнобильського лісі, де все просякнуто радіацією, але й вивезли звідти радіаційний металобрухт.

Окупанти вивезли з Чорнобильської зони радіоактивний металобрухт, покидавши цінне спорядження

Про це розповів голова Нацполіції Ігор Клименко.

За його словами, прочісуючи звільнену територію, вибухотехніки Нацполіції натрапили на сховок зарядів розмінування. Ззовні вони схожі на шланги, але всередині наповнені пластидом. Їх розкидають по периметру та підривають за допомогою детонатора. І якщо поруч є міни чи снаряди, все вибухає.

Спершу було незрозуміло, навіщо ворог прикопав ці заряди. Але потім знайшли відповідь на це питання: поруч були розкидані залишки металевих дротів. Цей брухт воїни “другої армії світу”крали та забирали з собою. Оскільки шланги зарядів займали багато місця, то й залишили їх. А натомість в ящики понабирали металобрухт, який тепер десь там, за поребриком, фонить.

Знахідку ми не залишили – більше 30 зарядів розмінування поповнили наш арсенал. Тепер вони працюватимуть на перемогу України!” – додав Клименко.

Читайте також: Випалили, понищили і пограбували: скільки збитків завдали окупанти Чорнобильському заповіднику

Нагадаємо, перед відступом окупанти пограбували Чорнобильську АЕС, забравши навіть виделки і сервізи. 

Великий Київ у Google News

підписатися