Оголошено збір на пелети, щоб не загинули рослини: в ботсаду Гришка мерзнуть орхідеї та агави

Автор: Оксана Тупальська
20:00 21.11.2022

Чотири тисячі рідкісних видів опинилися на межі винищення. Оранжереї з тропічними рослинами в умовах війни не мають чим обігрівати – необхідно 10 млн грн на пелети, на яких працюють котельні.

Оголошено збір на пелети, щоб не загинули рослини: в ботсаду Гришка мерзнуть орхідеї та агави
Світлодіодне освітлення

З потрібної суми є лише 750 тис грн від меценатів.

«Для тропічних рослин температура має бути 22–25 градусів. Що тепліше, то краще, має бути вирівняний температурний режим», – розповіла  старша наукова співробітниця відділу тропічних рослин Жанна Ярославська в коментарі The Village.

Для співробітників ботсаду втрата рослин буде біллю усього життя – адже збирали колекцію впродовж 40 років шляхом наукового обміну з садами, розташованими у тропіках.

Частина працівників установи через низькі зарплати та небезпеку в умовах воєнного часу були вимушені звільнитися, решта – виходять на роботу 3 рази на тиждень. З цієї причини закрита для відвідувачів та науки експозиція «Тропічний ліс».

Допомогти в обігріві теплолюбних рослин жителі столиці можуть, придбавши квиток до оранжереї.

Нагадаємо, в ході глобальної екоініціативи Greening of the Planet в ботсаду Гришка висадили Алею захисників та захисниць. Акція має символічне значення: підтримати наших героїв, які боронять Україну на лінії фронту та вшанувати пам’ять тих, хто загинув у бою за Батьківщину. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися