Один спотворений, інший – чудовий, хоч і без ремонту: журналістка про те, як люди псують красу столичних будинків

Автор: Любава Лисичкіна
18:43 28.05

Монстри-балкони та кондиціонери на фасадах будинків у центрі мали би зникнути.

Один спотворений, інший – чудовий, хоч і без ремонту: журналістка про те, як люди псують красу столичних будинків
Світлодіодне освітлення

Про два будинки в центрі Києва та про їх зовнішній вигляд написала у соцмережі журналістка Альона Яхно.

Киянка розмістила світлини двох будинків, які розташовані зовсім поряд один від одного. Один – на Антоновича 23, другий – на Саксаганського 27.

За словами Яхно, обидва  будинки – в одному стилі, обидва – пам’ятники архітектури, ймовірно авторства одного архітектора В. Ніколаєва.

“І вони обидва чудові. Просто один з них спотворений і покалічений. Зрагулізований. Штукатурка, що обвалилася, — його найменша проблема. Головна проблема — потворні балкони, які мешканці тупо повісили на ліпнину. І нічого в них у серці не тьохнуло”, – ідеться в дописі киянки до фото.

Відомо, що у 2022 році Київська міська рада ухвалила рішення, яке зобов’язує привести до належного стану фасади об’єктів культурної спадщини в центральному історичному ареалі Києва. Це рішення має захистити від самовільної зміни чи пошкодження фасадів будинків і споруд, які складають архітектурну самобутність міста.

Як повідомляв “ВК”,  пам’ятку архітектури в центрі міста “прикрасили” надбудовою, але небайдужа громада змусила столичних чиновників втрутитись в ситуацію та зупинити будівництво.

Великий Київ у Google News

підписатися