Одужання від COVID не привід ігнорувати вакцинацію: коли можна щепитися тим, хто переміг хворобу

Автор: Любава Лисичкіна
22:54 06.12.2021

Наразі невідомо, скільки саме триватиме імунітет після перенесеної хвороби. Саме тому людям, які перехворіли на COVID-19, можна і потрібно вакцинуватися від коронавірусної хвороби.

Одужання від COVID не привід ігнорувати вакцинацію: коли можна щепитися тим, хто переміг хворобу
Як  розповів завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заїка, перехворілим на коронавірусну хворобу вакцинуватися можна.

“Якщо ви захворіли на коронавірусну хворобу і після хвороби пройшло 28 днів – вакцинуйтеся. Якщо ви отримали першу дозу вакцини від коронавірусної хвороби і захворіли на COVID-19, зачекайте 28 днів та отримайте другу дозу”, – розповів Олександр Заїка.

Експерт розповів, що наразі невідомо, скільки буде тривати імунітет після перенесеної хвороби. Також, за його словами, немає випадків, коли б вакцинація після хвороби зашкодила людині. Також медик зауважив, що є дослідження, коли невакциновані люди, які перенесли COVID-19, мають вдвічі більший ризик захворіти, аніж вакциновані.

“В Україні за попередні три місяці 94% госпіталізованих з COVID-19 – невакциновані. 96,5% померлих від ускладнень коронавірусної хвороби – невакциновані”, – сказав експерт.

До слова,  один зі столичних ЦНАПІв став “улюбленцем” киян для вакцинування.

 

Великий Київ у Google News

підписатися