Про це повідомляється на Facebook-сторінці ДТЕК “Київські регіональні електромережі”.
За словами фахівців, одночасне увімкнення електроприладів перевантажує мережі в 2-2,5 рази і в 30% випадків призводить до аварій, через що помешкання знову залишаються без світла.
Тривалість ремонту і відновлення електропостачання у таких випадках залежать від масштабів пошкоджень енергообладнання і може займати від декількох годин до доби.
В наш контакт-центр часто звертаються клієнти зі скаргами на відсутність світла по плановим та екстреним відключенням довше за 4 години. Коли ми починаємо розбиратися з цими ситуаціями, то виявляється що в 30% випадків – світла нема через аварію. Закінчилося відключення, до будинку знову було подано напругу, мешканці одночасно включили всі прилади і мережа не витримала“, – пояснює гендиректор Київських регіональних електромереж Віталій Шайда.
Він уточнив, що лише за 2 останні тижні енергетики усунули понад 2 тисячі таких пошкоджень на електромережах по всій Київській області.
Аби мінімізувати ризики настання аварії необхідно:
- Коли у вашому будинку обмежили електропостачання вимкніть з мережі всі енергоємні прилади та вимикачі в кімнатах, де немає людей.
- Коли світло з’явилось – одночасно не включайте всі енергоємні прилади. Зачекайте щонайменше 15 хвилин після повернення світла. Далі вмикайте спершу – один прилад, а інший – після того, як скористались та відключили попередній. Користуйтесь енергоємними приладами по черзі.
Якщо не дотримуватись цих порад – через аварії світла не буде ще довше, кажуть енергетики.
Читайте також: ДТЕК вводить нові графіки стабілізаційних відключень в Києві
Нагадаємо, ДТЕК оштрафували за несвоєчасне включення світла жителям Київщини.