Обираємо чоботи взимку: 5 порад на сніг, мороз та ожеледицю

Автор: Оксана Тупальська
03:20 11.12.2023

Зимове взуття без підборів або традиційні “угі”- валянки – не рішення, якщо на вулиці мороз та слизота. Та і теплі черевики – це не завжди з довгим хутром всередині. Як обрати чоботи на столичну зиму – будемо розбиратися.

Обираємо чоботи взимку: 5 порад на сніг, мороз та ожеледицю

Теплим може бути навіть осіннє шкіряне взуття без товстої підкладки, якщо воно гарної якості, не протікає, а всередині є місце, аби вдягнути теплі панчохи, скажімо, з натуральної вовни. Не зайвим буде і помастити жирним кремом взуття перед виходом – тоді воно не буде пересихати та краще зберігатиме тепло. 

Отже, 5 порад, як вибрати капці взимку:

  1. Натуральні складники чобіт або черевиків. Штучна шкіра, як і “гумове” хутро підвищують потовиділеня та не сприяють збереженню тепла. Вважається, що найтепліші зимові чоботи з підкладкою – на овчині. Також допоможуть додаткові устілки з натуральних матеріалів товщиною понад 3 мм. 
  2. Діряві чоботи не нагріють. Ще під час примірки взуття варто перевірити міцність швів, надійність склеювання, якість шнурків і блискавок. Чоботи можуть виглядати цілком естетично та не бути подертими, однак через погане пошиття будуть пропускати тепло. 
  3. Якісне креплення підошви та деталей збільшує стійкість до вологи. Якщо підошва зимових черевиків чи чобіт лише склеєні між собою та не прошиті, можуть розвалитися у негоду. Цілком розумним рішенням буде віддати такі капі до майстерні та прошити одразу після придбання. Або ж – обирати одразу з подвійним кріпленням. У вологу погоду можна змащувати чоботи водовідштовхувальним засобом. 
  4. Розмір зимових черевиків – плюс 1-2 до розміру весняних. Ніхто в негоду не буде приглядатися до розміру ваших капців, проте якщо пальці зможуть вільно рухатися, буде тепліше. 
  5. Товщина підошви – не менше 1 см. Вона має бути цупкою, гнучкою, містити рельєф на випадок льодовиці. 

Добре мати кілька пар зимового взуття – щоб після прогулянки по снігам чи калюжам від танення вони встигали підсихати, а також щоб у дні потепління була можливість змінити чоботи на легші – бо часом можна швидше змершнути при +3 аніж у сильні морози. Якщо ноги стають вологими у теплі, в підземці, під час подорожей магазинами, досить невеликого вітру і ви замерзнете. 

Нагадаємо, холод може бути дуже підступним, а переохолодження — один із найбільших ризиків (разом із переломами кінцівок), які несе із собою зима. Відтак, варто вивчити його ознаки. 

Великий Київ у Google News

підписатися