Як і куди віддати батарейки, павербанки та акумулятори розповіли у Центрі управління відходами.
І нагадали, що будь-яке джерело живлення – це склад хімічних, часто токсичних, речовин.
Так, одна пальчикова батарейка здатна забруднити 16 м² ґрунту або 400 літрів води. Тому після завершення терміну експлуатації батарейки не можна викидати у смітник. В Україні жоден завод не займається їхньою переробкою, тому наразі ми накопичуємо та безпечно зберігаємо батарейки на нашому складі. Коли необхідна кількість буде зібрана, вони поїдуть на переробку на один із заводів ЄС. Вартість приймання: 70 грн/кг
Павербанки можуть мати два типи елементів живлення – літій-іонні (Li-Ion) та літій-полімерні (Li-Pol) акумулятори. На жаль, жоден з них не є вічним. Зазвичай, вони розраховані на 500-1000 циклів перезарядки та можуть старіти навіть якщо не використовуються.
Якщо ваш павербанк має явні ознаки пошкодження після падіння, такі як вм’ятини, здуття, дим, запах, використовувати його небезпечно. Він може спалахнути або навіть вибухнути. Найкраще відразу віддати його на утилізацію. Вартість приймання: 20 грн/штука
Щоб продовжити термін служби павербанка, радимо дотримуватися таких правил:
- якщо павербанк новий, зробіть 2-3 цикли повного заряджання/розряджання (потім можна повторювати повне розряджання не частіше, ніж раз на 1-3 місяці)
- ставте на зарядку пристрій, коли він має 10-20% зарядки
- не допускайте перегрівання та переохолодження павербанку
- не кидайте, не бийте та не сідайте на акумулятори, уникайте потрапляння води чи надмірної вологи
Батарейки, павербанки та акумулятори Центр приймає на утилізацію в пункті у Києві за адресою вул. Полковника Шутова, 16 (завод «Аналітприлад») з понеділка по п’ятницю з 10 до 16. Також можна надіслати поштою або замовити вивіз за вашою адресою у Києві.
Деталі за номером: +38 (098) 043-03-03
До слова, у Києві відбудеться благодійний забіг на підтримку полку “Азов”.