Обранці вже втомилися? Продуктивність роботи Ради різко впала

Автор: Марія Супрун
14:59 01.02

Під час останньої сесії продуктивність роботи Верховної Ради різко впала. Зокрема, кількість прийнятих законів зменшилась майже на половину, проведених засідань – на третину, кількість проведених голосувань знизилась втричі.

Обранці вже втомилися? Продуктивність роботи Ради різко впала

Як зазначає Комітет виборців України, всього під час 4-ої сесії ВР (вересень 2020 – січень 2021) народні депутати мали 28 робочих днів, під час яких працювали в сесійному форматі. Це на третину менш, ніж на попередній 3-ій сесії ВР (лютий-липень 2020), коли нардепи працювали 39 днів. Це також менше, ніж на 2-ій сесії ВР (вересень 2019-січень 2020), під час якої депутати мали 36 робочих днів.

Також різко впала кількість прийнятих законів. Упродовж 4 сесії було прийнято 110 законів. Це майже вдвічі менше, ніж на попередніх сесіях. Так, на 3 сесії було ухвалено 181 закон, на 2 сесії – 215 законів.

Кількість зареєстрованих законопроектів теж дещо зменшилася. Так, під час 4 сесії було зареєстровано 934 проекти законів, 3 сесії – 1416 проектів, 2 сесії – 1003 проекти законів.

Втричі знизилась й загальна кількість проведених голосувань. Всього під час 4 сесії в Раді відбулося 1073 голосування, під час 3 сесії – 2981 голосування, 2 сесії – 1814 голосувань.

Голова КВУ Олексій Кошель прокоментував такі результати.

«Різке падіння показників роботи парламенту можна пояснити двома причинами. По-перше, складається враження, що в останні п’ять місяців парламент фактично випав із структури влади. Через це фактично в ручному режимі приймалися рішення щодо призначення в.о. міністра енергетики, здійснювалися невдалі спроби вирішення конституційної кризи напряму Офісом Президента, в ручному управлінні приймались рішення щодо боротьби з коронавірусом. По-друге, на роботу парламенту негативно вплинула ситуація із коронавірусом серед народних депутатів. Однак замість того, щоб наздогнати втрачений темп, народні депутати фактично продовжили собі різдвяні відпустки, попрацювавши в січні лише 4 сесійні дні. Це з урахуванням того, що парламент і так майже не працював у жовтні і лише частково працював у листопаді», – Кошель.

Нагадаємо, депутати “напрогулювали” засідань Ради на 30 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...