Оборона та озеленення Києва: що прийняли депутати на пленарному засіданн Київради

08:42 18.02.2022

У четвер, 17 лютого відбулося чергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному знову було багато питань, які розглядали понад сім годин.

Оборона та озеленення Києва: що прийняли депутати на пленарному засіданн Київради

Повідомляє кореспондент ВК.

Останніми тижнями головною темою у місті та країні в цілому стало потенційне повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Світова демократична спільнота підтримує країну по всім фронтам. А всередині – громадяни, чиновники та високопосадовці почали готуватися до найгіршого сценарію.

Ще перед початком засідання прямо у кулуарах Київради приймали охочих депутатів до лав Територіальної оборони Києва.

Вже уклали контракти депутати Григорій Маленко, Дмитро Білоцерковець, Олеся Зубрицька, Олександр Гончаров, Богдан Чорній, Тарас Козак, Андрій Вітренко, Михайло Присяжнюк та Михайло Іщенко.

На початку самого пленарного засідання міський голова Віталій Кличко закликав депутатів Київради своїм прикладом показати, що вони готові пліч-о-пліч захищати столицю, якщо настане критичний момент.

«Закликаю всіх депутатів вступити до лав територіальної оборони Києва! Можна подати заяву та проконсультуватися, що далі робити та що потрібно, аби підписати контракт резервіста територіальної оборони Києва. Тому покажіть киянам, що готові їх захищати!» – наголосив Віталій Кличко.

Але ось де взяти гроші на розвиток територіальної оборони – поки дуже гостре питання. Київрада звернеться до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо термінового виділення з держбюджету додаткових коштів місцевим бюджетам на Територіальну оборону та підготовку національного спротиву.

Відповідне питання прийняли з ініціативи депутата від «ЄС» Олександра Погребиського.

«Місцеві бюджети не здатні покрити самостійно видатки на територіальну оборону та підготовку національного спротиву. Без фінансового ресурсного забезпечення інститут Територіальної оборони не зможе повноцінно працювати. Разом з цим очевидно, що при плануванні Державного бюджету України на 2022 рік, Кабінет міністрів та Верховна Рада заклали завищені показники доходів місцевих бюджетів», – пояснив він з трибуни.

За словами Погребиського, необхідно терміново внести зміни до держбюджету України, адже коли його приймали, урядовці та нардепи завищили доходи місцевих бюджетів.

«Уряд спрогнозував високі доходи місцевих бюджетів на 2022 рік обсягом в 630 мільярдів гривень. Однак вже у перші дві декади січня нового року продемонстрували, що ці плани були надмірно оптимістичними», – зауважив депутат.

Ще одна проблема – фінансування місцевих лікарень, тому депутати Київради звернуться до Кабінету міністрів, Міністерства охорони здоров‘я та Національної служби здоров’я України щодо неналежного фінансування київських лікарень, адже центральна влада підвищила заробітні плати медикам, а гроші з Держбюджету не виділили.

Ініціатором звернення була депутатка Київради від «ЄС» Марина Порошенко. За її словами, через популістичні рішення центральної влади, київські медики не отримають заробітну плату у повному обсязі.

«Вони одноосібно підняли заробітну плату, так звані 20 й 13,5 тисяч й зовсім не надали кошти для фінансування з Державного бюджету. Переклали все на плечі місцевої влади й безпосередньо керівників медичних закладів. Наразі, навіть немає на що закуповувати медикаменти й перев‘язувальні матеріали», – пояснила вона.

Депутатка розповіла, що місцевого бюджету та бюджет лікарень не вистачає на фінансування заробітних плат, тому медикам зменшують ставки.

«Вони вже беруть навіть кредити в банках, щоб погасити заборгованість по заробітним платам. Вони зменшують ставки для лікарів для того, щоб зменшити заробітні плати. Наступним кроком я думаю, що вже буде продаж нирки, щоб покрити цю заборгованість. Адже вони ж мають персональну кримінальну відповідальність, якщо не виплачують заробітні плати», – зазначила вона.

Також Марина Порошенко висловила вдячність депутатам за підтримку рішення постійної Комісії з питань охорони здоров‘я і соціальної політики.

Створення зелених зон – вкрай важливе питання для мегаполіса. Тому депутати підтримали створення  54 гектарів парків, скверів та інших зелених зон, які розташовано у семи районах столиці. Нові зелені простори з’являться у семи районах Києва, а саме:

  • у Голосіївському – 5 локацій загальною площею 2,96 га;
  • у Дарницькому – 4 локації площею 1,48 га;
  • у Деснянському – 28 локацій площею 34,73 га;
  • у Дніпровському – 9 локацій площею 9,23 га;
  • в Оболонському – сквер площею 0,05 га;
  • у Соломʼянському – 6 локацій площею 3,27 га;
  • у Шевченківському – 3 локації площею 1,89 га.

 

У Дарницькому районі (вул. Камʼянська, 110) також капітально відремонтують дитсадок № 331, який має забезпечити додаткові місця для навчання дошкільнят. Він буде розрахований на 110 місць. Зважаючи на дефіцит закладів освіти в цьому районі, зайвий сучасний освітній простір точно зайвим не буде.

На цьому піклування про дітей не закінчується. Місто придбає спеціально обладнані шкільні автобуси для перевезення дітей з особливими освітніми потребами до закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти.

Відповідну ініціативу лідерки «Європейської Солідарності» в столиці, голови постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко підтримали 92 депутати.

За словами Порошенко, більшість дітей із порушеннями опорно-рухового апарату здобувають освіту в найближчих навчальних закладах, а частина з них – знаходяться на домашньому навчанні через відсутність можливості фізично діставатися до школи.

Запровадження такої послуги дозволить цим школярам обрати бажаний навчальний заклад навіть в іншому районі міста, не керуючись наближеністю до домівки.

Ще одне вкрай важливе рішення – це дозвіл на реконструкцію будівель Олександрівської клінічної лікарні з будівництвом паркінгу на вул. Шовковичній, 39/1 у Печерському районі. Це відбуватиметься у межах інвестиційного договору, а інвестора оберуть за результатами конкурсу.

Не забули депутати й за тварин. У місті збільшать фінансування приватних волонтерських притулків для тварин. За таке рішення проголосували 92 місцевих обранці.

«Наразі у Києві близько 90% безпритульних тварин утримуються волонтерськими притулками та лише 10% забезпечуються коштом комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Тому вся відповідальність здебільшого покладається на меценатів, волонтерів та благодійників. Однак кризова ситуація не дає можливості волонтерам та приватним особам повноцінно забезпечувати умови для перебування безпритульних тварин. Приватні притулки дуже потребують допомоги з боку місцевої влади», – зауважили у Київраді.

Та додали, що завдяки цьому рішенню буде надано матеріальну підтримку приватним волонтерським притулкам для тварин задля забезпечення їх постійного функціонування та підвищення якості умов перебування тварин.

Частина рішень також стосувалася громадських просторів. Так, депутати віддали у постійне користування земельну ділянку Національному музею імені Богдана та Варвари Ханенків для реконструкції будівлі й створення міжнародного мистецького простору.

Загалом депутати прийняли понад 100 рішень та наступного разу їх буде не менше. Маємо надію, що за час між засіданнями, загроза ескалації військового конфлікту з боку Росії суттєво знизиться та місто повернеться до свого звичного ритму життя.

 

Великий Київ у Google News

підписатися