Як ідеться, старими їх називають через те, наступні покоління банкнот випускали з іншим дизайном та новими захисними елементами.
Проте усі долари, які випущені з 1914 року, є дійсними та мають статус законного платіжного засобу.
В чому причина проблеми "старих" доларів
З 1996 року в купюрах номіналом 20, 50 та 100 дол оновили дизайн і технологію захисту, тож зараз банкам складно перевірити справжність старих зразків американської валюти. Відмовляючи в їх обміні, касири страхуються від ризику отримати підробки.
Хто має приймати "старі" банкноти
У червні НБУ пояснив, що обмежень стосовно номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти немає і всі банкноти є законними платіжними засобами. Тобто всі американські долари, випущені з 1914 року, дійсні. Федеральна резервна система США не запроваджувала обмежень на розрахунки такими банкнотами.
У Нацбанку наголошують, що:
- банки та обмінники в Україні мають приймати усі долари, які пройшли перевірку на справжність та без ознак значного зношення та/ або пошкодження.
- ні рік випуску банкноти, ні номінал не мають відігравати під час операцій.
Які гроші мають приймати інкасо за поточною комісією
Варто нагадати, що населення має право здавати банкноти, які мають ознаки сильного зношення або пошкодження в рамках операції інкасо. Розмір комісії має вказуватися в касі. Мова йде про розірвані, "випрані" або "засмаглі" ( із зміненим первісним кольором паперу та/або зображень), з плямами, обпалені, трухлі тощо.