«Обережно Крихке!» Музей історії України презентує фотопроєкт про знищені вітражі Маріуполя

Автор: Любава Лисичкіна
20:16 29.03

Приходьте аби помилуватися тендітною красою, що була знищена російськими окупантами, та аби почути спогади маріупольців про прекрасні вітражі їхнього міста!

«Обережно Крихке!» Музей історії України презентує фотопроєкт про знищені вітражі Маріуполя

 Як повідомляється, мова йде про експозиція вітражів, які є результатом «фотополювання»,що тривало в Маріуполі з 2019 по 2021 роки. Складність вітражної техніки та вразливість матеріалу потребували від митця неабиякого хисту, тож зі «склом» міг працювати далеко не кожен художник. Попри це, в Маріуполі були створені вітражі, які вражали і масштабами, і виконанням.

«Особливості розташування вітражів роблять жанр суто інтер’єрним, навіть, можна сказати, камерним. Усі барви вітража можна побачити тільки зсередини приміщення та при денному світлі, а це не завжди можливо. На жаль, деякі роботи були замкнені в закинутих приміщеннях, а деякі – в установах з режимним доступом. Через це вітражі Маріуполя лишалися здебільшого невідомими широкому загалу», – розповідає ідейний організатор, журналіст і дослідник Іван Станіславський.

Вперше фотопроєкт «Обережно Крихке!» був представлений у Львові на платформі «Mariupol Reborn». Виставка викликала неабиякий інтерес, у місті Лева її відвідували представники та представниці маріупольської та місцевої громад, студенти, люди третього віку, митці та культурні дієвці, блогери та ЗМІ.

В експозиції представлені зображення шести знищених вітражів Маріуполя. Світлини надрукувані на прозорому акрилі, що наближає експонати до фактури скла та посилює враження відвідувачів. Виставку доповнюють три міні копії маріупольських панно: «Прометей» та два фрагменти вітража Маріупольської камерної філармонії «Україночка» й «Скрипаль», виконані у класичній вітражній техніці. Серед експонатів – уламки справжнього вітражного скла, які наочно демонструють крихкість цього виду мистецтва.

Під час облоги Маріуполя російськими військами усі вітражі були знищені. Тож експозиція водночас має важливу складову – демонструє злочини російських окупантів, знищення української історії та ідентичності.

Де: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

До слова, столичних школярів запрошують безкоштовно подивитися «У пошуках Немо» мовою оригіналу.

Великий Київ у Google News

підписатися