Активіст Євромайдану та журналіст, кореспондент газети “Соборна Київщина” був членом Самооборони Майдану та представником організації УНА-УНСО. Останні роки свого життя прожив у Білій Церкві та в Києві. Посмертно став першим іноземним героєм України.
Загинув 22 січня 2014 року близько 9-ї години ранку від пострілу мисливською кулею в серце біля стадіону “Динамо” на Грушевського. У діючому на той час посольстві Білорусі, розташованому в Києві, загибель Жизневського не прокоментували.
Похований в Білорусі. 28 липня 2022 року у Білій Церкві вулицю другу Робітничу перейменували на вулицю Михайла Жизневського. Посмертно нагороджений Орденом Героїв Небесної Сотні.
Що відомо про характер та життя героя
Михайло навчався в гомельській школі № 15 у військовому класі. Виготовляв середньовічні лати в лицарському клубі, займався карате та ходив до православної церкви. Планував відслужити в армії, а потім піти в Жировицький монастир.
Коли виповнилося 17 років у 2005 році переїхав в Україну через політичне переслідування білоруським КДБ, пише Вікіпедія. У Білорусі його оголосили в розшук, вважаючи, що він ховається від армії. Захоплювався історією, міфологією, лицарським рухом, військовою справою, займався страйкболом.
В Україні він обрав собі нове ім’я. Казав, що звати його Олексій або Локі — на честь бога скандинавської міфології. Не спілкувався з батьками та відновив контакти з рідними лише в 2013 році, бачився з ними в Києві. Навесні 2014 планував навідатися додому.
Протягом останніх двох тижнів життя збирав інформацію для газети «Соборна Київщина»