Новинар Азад Сафаров, що висвітлює війну в Україні, став переможчем міжнародної премії “Еммі”

Автор: Оксана Тупальська
16:15 28.09.2023

Медійник Азад Сафаров отримав нагороду Міжнародної телевізійної премії «Еммі» у складі команди британського телеканалу Sky News, яка висвітлює війну в Україні. Команда підготувала низку матеріалів про наслідки російського вторгнення та події в країні, серед яких репортажі з Бучі та Ірпеня на Київщині.

Новинар Азад Сафаров, що висвітлює війну в Україні, став переможчем міжнародної премії “Еммі”
Світлодіодне освітлення

Про престижну нагороду Азад Сафаров повідомив у соцмережі

До складу команди Sky News, що висвітлюють події в Україні входять 12 медійників, серед яких двоє українців: Азад Сафаров і Артем Лисак, які також стали офіційними переможцями International Emmy Awards 2023. 

“Азад Сафаров повідомив про те, що з поміж 2600 заявок медіа з усього світу організатори премії відібрали лише чотирьох номінантів-фіналістів у категорії «Новини» (британський Sky News, бразильський Globo, Al Jazeera English і TV4 News зі Швеції). І вже з чотирьох номінантів у якості переможця журі обрало команду Sky News, яка працює в Україні і висвітлює російсько-українську війну”, – пише Детектор Медіа

Сафаров в 2022 році став локальним продюсером Sky News, до того працював кореспондентом на Донбасі, роки діяльності Азад також присвятив соціальним проектам, що допомагають дітям з прифронтових територій, раніше працював кореспондентом та редактором на центральних телеканалах з офісами у Києві. Працював на 5 каналі та Deutsche Welle, створював документальні фільми. Зокрема, брав участь у створенні стрічки «Віддалений гавкіт собак» данського режисера Симона Леренга Вільмонта.

Відомо також, що після початку повномасштабного вторгнення під час підготовки одного з матеріалів на Київщині знімальна група Sky News — Стюард Рамзі, Домінік ван Херден, Річард Моклер і Мартін Вовлес  потрапила під обстріл.

“Це було під Києвом, росіяни розстріляли їхню машину, намагаючись вбити», — розповів Азад.

Церемонія вручення нагород у номінаціях «Новини» та «Документалістика» проходить двома окремими церемоніями: 27 вересня вручили нагороди в номінації «Телевізійні програми новин», а у четвер, 28 вересня, вручають нагороди в номінації «Документальні фільми».

«Для мене важливо, щоб чим більше людей у світі дізнались про трагічні події цієї страшної війни, про злочини, які чинять росіяни на українській землі. І водночас — побачили сильних, хоробрих і неймовірних українців. Але чим дольше триває війна, тим менше уваги до України і українців з боку світу. Тому ця премія — це нагадування про те, що війна в Україні продовжується, Росія продовжує чинити злочини, красти і вбивати наших дітей, – зазначив журналіст.

Нагадаємо, триває робота над створенням фільму “Буча”, в якому зіграли відомий польський актор театру і кіно Цезарій Лукашевич (Cezary Lukaszewicz) та зірка українського кіно В’ячеслав Довженко. Наразі триває період постпродакшену, а фільм буде готовий до весни 2024 року. Під час знімального процесу робочі матеріали стрічки були представлені та отримали підтримку на European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю (Берлінале), кінофестивалі La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival. А у жовтні фільм стане частиною проекту Art against propaganda з протидії російської пропаганди у Нью-Йорку.

Великий Київ у Google News

підписатися