Про це розповів головний архітектор Олександр Кумейко, який займався розробкою проекту, пише «Хмарочос».
За його словами, дизайнери відкоригували вже наявний проект реконструкції будівлі на Хрещатику 23б, який розробили ще у 2014-2016 роках.
Тож, на першому поверсі планують розмістити торгівельні приміщення, а на другому – заклад громадського харчування.
Кумейко відзначив, що є багато суперечок з приводу зовнішнього вигляду будівлі, зокрема, щодо її доречності на Хрещатику.
За його словами, в історичній забудові є два основні методи роботи: підтримання наявної історичної архітектури та метод контрасту.
«Наша будівля має два поверхи, навколишні споруди мають більшу поверховість і через абсолютно різну масштабність, ми вирішили працювати на контрасті. В історичній забудові нейтральним рішенням щодо фасадів є використання великої кількості скла, що підтверджує європейська практика. Це рішення дозволяє максимально нейтралізувати будь-який вплив на історичну забудову. Тому було прийнято рішення зробити лаконічну форму без використання псевдоісторичних мотивів. Вона дозволяє мати свою виразність, не порушуючи історичну забудову», – зазначив архітектор.
Читайте також: У Києві можуть відновити роботу магазини одягу “Zara”
Раніше містяни скаржилися на відсутність парковки для відвідувачів такого ТЦ. Та Кумейко відмітив, що проектом передбачено одне паркомісце для маломобільних груп біля будівлі, а інші – по вулиці Лютеранській.
Архітектор також повідомив, що навколо закладу проводитимуть озеленення, всі питання з цього приводу будуть узгоджувати з Київзеленбудом, бо земельна ділянка належить місту.
Нещодавно повідомлялося, що у Києві навпроти міської адміністрації знесли закинуте кафе.