Новий політичний сезон у Києві: чого чекати?

Автор: Тарас Шевченко
18:21 09.02.2021

Вже 11 лютого фактично стартує новий політичний сезон у столиці – саме в цей день відбудеться перше у цьому році пленарне засідання Київської міської ради. Це буде дуже цікавий сезон і до самого літа ми будемо нон-стоп дивитися та дивуватись з подій у політичному житті міста. Що очікувати та які питання стоять в місті – розберемося в цьому матеріалі.

Новий політичний сезон у Києві: чого чекати?
Світлодіодне освітлення

Будь-які події, пов’язані з Київрадою, доцільно розглядати через призму загальних трендів в країні, а особливо в Верховній Раді. Це дуже видно зараз.

Якщо подивитись на питання, які депутати будуть розглядати на найближчому пленарному засіданні 11 лютого – то стане вже багато чого зрозуміло.

Перші питання серед загальних – це звернення до органів центральної влади щодо тарифів на ЖКГ. Тобто ми вже чітко бачимо тренд, який зараз активно розвивається й у Верховній Раді.

Наступне питання – з ким буде фракція «Батьківщини» у Київраді. З одного боку, вони вже показали певну синхронність у прийнятті рішень с «УДАРом», і особливо зараз це логічно – мер міста демонструє найвищий рейтинг довіри в країні. З іншого – лідерка партії «Батьківщина» зараз активно йде до прем’єрського крісла та підспівує «слугам» у Верховній Раді та Офісі Президента.

Здається, нинішня конфігурація збережеться – ситуативний союз «Батьківщини» з «УДАРом» в Київраді. Але перші голосування покажуть. В іншому, конфігурація залишиться звичною – «Голос» та «слуги» також входять до коаліції з партією міського голови.

Тепер подивимось, які глобальні проблеми стоять перед містом вже в цьому році. Це новий Генплан, в першу чергу.

Також важливими питаннями є завершення будівництва двох станцій метрополітену на Виноградар, Подільсько-Воскресенського мостового переходу, а також реконструкція мосту Патона. Новий Генплан вже намагалися «протягнути» ще в 2019 році, але він був настільки «сирий», що ніхто на це не наважився.

Потім втрутився ковід з неможливістю провести громадські слухання. Тепер вже є готовий та допрацьований проєкт Генплану. Чи приймуть його в цьому році – велике питання, адже є дуже багато спірних моментів.

Наш прогноз – 2022 рік місто буде зустрічати без Генплану.

Далі, у нас є відразу два важливих та дуже дорогих проєкти – метро на Виноградар, а також Подільсько-Воскресенський мостовий перехід (ПМП). Обидва проєкти за найоптимістичнішими оцінками будуть прострочені щонайменше на 1 рік.

Ситуація з ПМП взагалі кричуща – наприкінці 2020 вже мали здати в експлуатацію першу чергу. Але там ще не побудовано майже 6 (шість!) кілометрів шляху, включно з розв’язкою Шухевича-Бальзака, по якій ще навіть тендер на проводився. Тільки по цій ділянці роботи займуть 1,5 роки.

Тому реальний строк здачі першої черги ПМП – 2023 рік, якраз на 30-річчя з моменту початку будівництва. Причина всього цього – як завжди, дуже банальна – брак фінансування.

З метро на Виноградар теж не все гарно.

Наприкінці цього року, за планом, мешканці масиву вже могли б користуватися підземкою та добиратися до центру міста за 20 хвилин (замість 1,5-2 годин зараз). Але там відставання від графіку складає десь ті ж півтора роки. Тому й тут обіцянки не будуть виконані та це проєкт здадуть в експлуатацію не раніше середини 2023-го року.

Ще є реконструкція мосту Патона, мосту Метро та завершення будівництва Кільцевої дороги на Оболонь.

Але про це й говорити нічого – крім слів, ситуація далі не пройшла за весь минулий рік. Зараз, в умовах жорсткої фінансової кризи, тим паче ці проєкти не зрушаться з місця. Як бачимо, питань дуже багато. Тим цікавіший буде новий політичний сезон. Але є одна річ, яка буде постійною – це тренд на популізм. Його буде дуже багато. Хоча для нашого міста це вже звично.

Читайте також: Гостинний цирк ім. св. Миколая. Як влада руйнує міські об’єкти

Великий Київ у Google News

підписатися