Новобуди на Чоколівці, здані ще у 2010 році, можуть замерзнути взимку через відсутність електрики

Автор: Оксана Тупальська
13:32 Сьогодні

Заселилися люди у своє житло, за яке заплатили чималу копійку понад 10 років тому, проте забудовник досі не поставив трансформаторну підстанцію та не створив комунікації, які мали б бути ще до моменту здачі в есплуатацію.

Новобуди на Чоколівці, здані ще у 2010 році, можуть замерзнути взимку через відсутність електрики

Зважаючи на те, що більшість столичних висоток гріються від електрики, відсутність електропідстанції в дворі – це величезний ризик замерзати взимку, кажуть люди. Зараз з горем та скрипом позичають постачання в сусідніх будинків. А автомобілі не можуть поставити в обіцяному підземному паркінкгу – бо коли будували, щось пішло не так, і тепер парковку заливає вода з труб централізованого постачання. 

Жителі будинків винним у своїх бідах справедливо називають забудовника – Українську будівельну компанію, власником якої є Олег Мороз. Останній начебто зараз виїхав з України на Маямі, в Києві залишився адвокат УБК. Кажуть, купували квартири в ЖК, як житло преміум-класу, а заселялися в домівки, які за документами були готовими, під ключ. 

На час введення в експлуатацію, отут, де ми стоїмо, тут працювали ескаватори. Через два роки, коли ми дізналися, що будинки введені в експлуатацію, звернулись до ДАБІ. ДАБІ сказала, що все відповідає, у вас вже підписаний акт відповідності. Тобто всі державні структури підписали, що все побудовано”, — каже активіст будинку Костянтин Гринчук.

Трансформаторну та розподільчу підстанцію забудовник поставив у двох з чотирьох багатоповерхівках. В сусідніх будинках люди постворювали ОСББ та гадки не мають, чому та з якого дива мусять ділитися електрикою. Адже усі інвестори купували житло, де була врахована вартість будівництва комункацій. 

Якщо немає трансформаторних підстанцій, то це означає, що надійність енергозабезпечення під загрозою. Крім того, якщо немає належної системи розподілу, то може статися, що в одних будинках буде електрична енергія, в інших електричної енергії не буде, – каже експерт з енергетики Геннадій Рябцев. Мовляв, “на всіх світла не вистачить”.

Тепер, щоб поставити нову підстанцію самотужки, подарувавши гроші за попередню забудовнику, мешканцям висотки треба скинутися вагомими сумами:

На сьогодні була клмісія ДТЕК КМДА, де нам сказали, що така підстанція для ваших будинків буде коштувати близько 100 млн гривень”, — каже активіст будинку.

Намахлювали і з оплатою за комірне – гроші за електропостачання іде на рахунки забудовника, а той перераховує їх коли схоче енергетикам. Люди кажуть, що кожен власник квартири в будинку сплачує УБК по максимальному тарифу, наприклад, сьогодні 4,32, а той на рахунки “Ясно” платить окремо за використану електрику в день і вночі, враховуючи, що нічний тариф менший. Так “економить” на свою користь. 

Це звичайна історія, більшість забудовників так і робили. Не добудовують, вирішили, можна кинути цей будинок, можна якось там його ввести в експлуатацію, а далі робіть, що хочете”, — каже експерт з питань житлово-комунального господарства Олег Попенко.

В підвалах, які мали б належати мешканцям, а під час війни могло б бути бомбосковище, забудовник, роздає площі своїм співробіникам. Таку поведінку жителі дому називають рейдерським захопленням управління будинку. 

Аби добитися справедливості власники квартир у багатоповерхівках оббивають пороги комунальників та домагаються страведливих тарифів. А ще звертаються до КМДА. Питань до вирішення стільки, що краю поки не видно. 

Раніше “ВК” розповідав, що цієї осені до межі зросло обурення жителів Лісового масиву – були змушені вимагати підготувати теплові мережі, адже календарна дата підключення 15 жовтня вже минула давно. Чим завершилась історія, ми також повідомляли. 

Великий Київ у Google News

підписатися