Нові правила отримання субсидій: які документи куди подавати та де взяти бланки

Автор: Галина Ворона
15:51 17.05

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг відтепер надаватимуть лише у грошовій формі. Усі, хто отримував раніше допомогу від держави, повинні звернутися до органів соціального захисту населення з заявами та подати декларацію про доходи.

Нові правила отримання субсидій: які документи куди подавати та де взяти бланки

Про це розповіли в Департаменті соціальної політики.

Якщо раніше, за відсутності змін майнового стану отримувача, субсидія призначалася на наступний опалювальний період автоматично, то нині Міністерство соціальної політики дає 5 місяців для переоформлення житлової субсидії. При цьому, незалежно від місяця подачі заяви, субсидія буде призначена за всі 5 місяців, з травнем включно. Усі зміни передбачені Програмою житлових субсидій згідно Постанови КМУ № 420, Наказу Мінсоцполітики № 242.

Переоформити житлові субсидії можна такими способами:

  • звернутися до Центрів надання адміністративних послуг;
  • звернутися безпосередньо до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій;
  • надіслати заповнені бланки поштою на адресу органу соціального захисту населення;
  • скористатися електронним сервісом на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

Бланки заяви та декларації можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики для надання у паперовій формі особисто або надсилання поштою до органів соціального захисту населення чи посадових осіб центру надання адміністративних послуг.

Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98% випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.

Таким чином, усім домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується утричі, з 30 до 10 днів.

Отримувачів житлових субсидій закликають не панікувати та не створювати черг до органів соцзахисту, мовляв, часу на подачу документів достатньо, а також дотримуватись маскового режиму і безпечної дистанції.

Читайте також: Порошенко закликав уряд скасувати драконівську постанову про переоформлення субсидій

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...