Нові правила для генераторів: коли доведеться оформляти дозволи на викиди

Автор: Галина Ворона
12:57 06.08

Пошкодження ворогом енергогенеруючих потужностей та спричинені цим відключення електроенергії змусили українців використовувати генератори як для дому, так і для бізнесу. Однак ці пристрої дуже гучні, їхні викиди забруднюють довкілля. У мирному житті для їх використання потрібен дозвіл.

Нові правила для генераторів: коли доведеться оформляти дозволи на викиди Фото: архівне

Як повідомили на запит видання “Комерсант український” в Департаменті запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, під час воєнного стану та 6 місяців після його скасування українцям дозволили користуватися генераторами без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Одразу після такий офіційний документ, який дозволяє здійснювати викиди певної кількості забруднюючих речовин в атмосферне повітря протягом визначеного терміну, такий дозвіл буде необхідним.

“Протягом дії воєнного стану (…) та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, дозволяється експлуатація генераторів, систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, крім випадків, якщо вони є невіддільною частиною об’єкта нерухомого майна, введеного в експлуатацію до 24 лютого 2022 року”, – йдеться у повідомленні.

В міністерстві також розповіли, що планують ще звернутися до Генерального директорату Європейської комісії з питань навколишнього середовища з питань шумового випромінювання, яке виникає від генераторів.

“Міндовкілля, беручи до уваги Директиву 2000/14/ЄС про наближення законодавств держав-членів щодо шумового випромінювання у довкілля від обладнання, що використовується ззовні приміщень, звернеться до Генерального директорату Європейської комісії з питань навколишнього середовища (DG ENV) за роз’ясненням стосовно охоплення Директивою 2002/49/ЄС шуму з установки, яка виробляє електроенергію для забезпечення нею споживачів (фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, або юридичних осіб)”, – розповіли у профільному міністерстві.

Читайте також: Сусід встановив на балконі генератор, який смердить, тарабанить та може загорітися – куди скаржитися

Нагадаємо, генератори, зарядні станції та сонячні панелі вже можна ввозити без податків і мита.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин