Нова тенденція українського ковіду — «завислі» пацієнти 40–65 років. Пояснює лікар

20:33 13.01.2021

В Україні з осені зростає кількість важких хворих COVID-19 у віці 40-65 років. Також все більше фіксується рецидивів ковіду після виписки.

Нова тенденція українського ковіду — «завислі» пацієнти 40–65 років. Пояснює лікар

Про це розповіла лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська у Facebook.

Лікарка зазначила, що кількість хворих, які одужали від коронавірусу, віком від 75-85 років, зростає. В той же час, кількість пацієнтів із тяжким перебігом COVID-19 в Україні від середини листопада та до сьогодні зросла. 

За словами Голубовської,  із середини вересня поступово збільшувалася кількість важких хворих, серед яких все частіше з’являлися «завислі» пацієнти у віковій групі 40–65 років. Ці пацієнти  перебували понад чотири тижні у стаціонарі, потребуючи активної респіраторної підтримки та величезного ресурсу.

«Десь від середини листопада і до сьогодні на тлі реального поступового зниження кількості хворих у стаціонарах з’являється непомірно велика кількість важких, «завислих» пацієнтів віком 50–65 років, які важко піддаються терапії, з частими тромбоемболічними подіями. Також зростає число рецидивів після виписки зі стаціонару, які потребують повторної госпіталізації та відновлювальної терапії», — повідомила вона. 

До слова, донорів крові в Києві безкоштовно тестуватимуть на антитіла до COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися