Нова схема шахраїв: виманюють гроші, видаючи себе за працівників військкоматів

Автор: Любава Лисичкіна
20:19 11.03

Так, шахраї видавали себе за працівників ТЦК та ДБР і під погрозами відправки на фронт ошукали киянина на 1,7 млн грн. Під час передачі 4000 доларів США фігурантів затримали.

Нова схема шахраїв: виманюють гроші, видаючи себе за працівників військкоматів
Світлодіодне освітлення

 Про це розповіли в міській прокуратурі.

До групи шахраїв увійшли 4 особи.  Один з них був давно знайомим з 42-річним підприємцем та у січні 2024 запропонував йому допомогу в оформленні «білого» військового квитка у зв’язку нібито із захворюванням крові аби чоловік уникнув можливого призову на військову службу. Вартість своїх послуг  шахрай оцінив у 388 тис. грн.

Після одержання цієї суми зловмисник залучив до шахрайської схеми ще трьох спільників, які розподілили між собою ролі. Так, протягом січня-березня 2024 року члени злочинної групи у різний спосіб погрожували потерпілому «відправкою на фронт».

Злочинці не тільки відправляли фейкові скріншоти начебто від працівників ТЦК та  чекали потерпілого біля дому та роботи, але й силоміць везли нібито «для проходження комісії та відправки у Третю окрему штурмову бригаду», яка знаходиться в зоні найзапекліших бойових дій.

При цьому зловмисники представлялись як працівниками ТЦК, так і співробітниками ДБР. Кожного разу за «вирішення питання» з чоловіка вимагали гроші. Крім того, зловмисники просили перераховувати гроші на жгути та дрони нібито для військових.

Загалом, під різними приводами вони отримали від постраждалого близько 1,7 млн грн. Під час передачі 4000 доларів США фігурантів затримали.

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До слова, попереджав мешканців будинку про візити ТЦК: отримав вирок охоронець житлового комплексу.

Великий Київ у Google News

підписатися