Нова мініскульптурка проєкту «Шукай» присвячена Київським контрактам

У Києві з’явилася нова мініскульптура проєкту «Шукай!», присвячена Київським контрактам — легендарним ярмаркам на Контрактовій площі, які зробили Київ центром торгівлі та бізнесу.

Про це розповіла авторка проєкту Юлія Бевзенко.

Контрактовий ярмарок ще наприкінці XVIII – на початку XIX століття став основою економічного та культурного життя міста. На Подолі тоді збиралися купці й промисловці з усієї Європи. Узимку, коли замерзали дороги й до Києва легко було дістатися саньми, місто на кілька тижнів перетворювалося на гамірний ринок. Тут народжувалися ідеї, укладалися угоди, обмінювалися товари та гроші. Бути на Контрактах означало мати статус і репутацію успішного підприємця.

Нова скульптура зображує бронзовий прилавок, за яким підписують контракт. Її встановили в Контрактовому будинку, де колись і укладали ці угоди.

Скульптурка має свою прикмету: потри скульптуру — і зможеш підписати вигідний контракт! А якщо покладеш монетку в нішу над скульптурою, удача в справах точно буде на твоєму боці.

Шукати скульптуру треба на Контрактовій площі, за адресою вул. Межигірська, 1. Вона захована між колонами Контрактового будинку, поруч із Музичним театром.

Ця скульптурка стала 48-ю в рамках проєкту “Шукай”, який розповідає історії Києва через бронзові мініскульптури.

Читайте також: Нову мініскульптурку “Шукай” присвятили київській перепічці – де її побачити

Нагадаємо, попередня скульптурка була присвячена «Щедрику» Миколи Леонтовича — відомій українській мелодії, яка стала символом культурної дипломатії. Її встановили на фасаді Міністерства закордонних справ України на Михайлівській площі, 1. Біля скульптури є кнопка, натиснувши на яку, можна почути «Щедрик». Юлія Бевзенко, авторка проєкту, зазначила, що ця робота підкреслює силу української культури та непереможність народу.

У листопаді 2024 року відкрили скульптурку «Повернення додому» на Центральному залізничному вокзалі (площа Вокзальна, 1). Вона зображує два поїзди, що символізують повернення українців додому — з фронту чи з-за кордону. Також у серпні 2024 року з’явилася скульптура «Прочитано» біля книгарні «Сенс» на Хрещатику, 34, присвячена двом галочкам у месенджерах, які означають прочитані повідомлення. Ця робота символізує очікування рідних під час війни.