Нова локація для відпочинку: на Київщині відновила роботу екоферма з Херсонщини

Автор: Галина Ворона
19:40 10.08

Екоферма “Лиманські кози” майже рік тому переїхала зі Станіслава Херсонської області на Київщину. За цей час господарі встигли не лише обжитись на новому місці, а й відновити справу та приймають екотуристів. Тож столичний регіон отримав ще один магніт для мандрівок.

Нова локація для відпочинку: на Київщині відновила роботу екоферма з Херсонщини

Ми раніше розповідали, що засновники екоферми Олена та Валентин Бєлозоренки пережили 8,5 місяців окупації, а потім продовжували працювати під ворожими обстрілами.

До повномасштабного вторгнення господарство “Лиманська коза” виробляло 1500 кг козиного сиру на рік.

Російська армія окупувала Станіслав вже 25 лютого 2022 року. Більшість мешканців виїхала. Подружжя Бєлозоренків не могло залишити своїх кіз, хоч як діти не благали їх покинути село, поки це було можливо.

Однак через загострення безпекової ситуації у громаді фермери вирішили евакуюватися на Київщину.

Як живеться на Київщині лиманським козам – розповідає “Агропортал”.

Ми перевезли усіх тварин, котрі були на фермі. На новому місці ми реорганізували нашу справу, але “Лиманські кози” залишилися тими ж“, — розповіла журналістам пані Олена.

На Київщині їх прихистили місцеві жителі, котрі надали не лише житло, а й територію для розміщення ферми.

Тутешні жителі віддали нам свою закинуту ферму, де ми відновили роботу нашої екосправи. Тут дуже гарно, особливо захоплюють краєвиди. Є усе для комфортного перебування туристів, зокрема, мені подобаються гаї та висока рослинність, що оточують цю місцину”, — ділиться жінка.

Облаштувавшись на новому місці, ферма “Лиманські кози” вже почала приймати екскурсії. На тлі фантастичних краєвидів тут можна гарно відпочити на природі та поспілкуватись з козами та козенятами.

Господарі пропонують гостям спробувати 13 видів сиру власного виробництва, крафтове вино та лимонад.

Вартість візиту для дорослих — 700 грн. Діти до 12 років — 350 грн, до 5 років — безкоштовно. Для військових — знижка 50%, для ВПО — 10%.

Розширяти ферму та збільшувати поголів’я кіз подружжя не збирається: кажуть, ледве встигають із теперішнім господарством. Нині тримають 50 кіз, а за більших масштабів буде значно важче.

Займаються виготовленням сирів, орієнтуючись на український ринок. Наразі про експорт не думають, хоча в майбутньому розглядають таку перспективу.

На думку Олени, особливість їхньої справи полягає не лише в якості, а й у незламності, адже вони вистояли попри все, змогли врятувати господарство та відновити його. Хоча викликом для ферми залишається фінансування, є багато потреб, котрі передбачають значних інвестицій.

Зокрема, великим бажанням підприємців є сертифікація, але поки що це неможливо через її високу вартість.

Довідково: ферма “Лиманські кози” розташована в селі Гвоздів Обухівського району Київської області. 

Читайте також: Замок кохання, українська Ісландія, автентика: 5 локацій біля Києва, які здивують фанатів коротких подорожей

Раніше ми розповідали, як вимушені переселенці запустили новий формат стрітфуду на Київщині.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин