Нова “гаряча точка” у Києві? Поліція разом з тітушками захищала від активістів паркан забудовника на бульварі Шевченка

Автор: Галина Ворона
20:29 31.10.2021

На бульварі Шевченка, де забудовник зрубав дерева та незаконно почав облаштовувати паркувальну кишеню вздовж смуги громадського та велотранспорту, сьогодні було гаряче: не обійшлось без активістів та поліції і тітушок, які захищали інтереси забудовника.

Нова “гаряча точка” у Києві? Поліція разом з тітушками захищала від активістів паркан забудовника на бульварі Шевченка

Спочатку сюди навідались велоактивісти, обурені самовільним облаштуванням 6 паркувальних кишень на місці 8 дерев перед будівлею приватного інвестора, на яке міська влада не давала дозволу.

За їхніми словами, біля парковки проходить смуга для руху громадського транспорту з дозволом їздити там велосипедистам, тож облаштування парковки створить перепоні для руху громадського транспорту і буде наражати велосипедистів на небезпеку.

Щоб повернути вкрадений забудовником тротуар, активісти прибрали зі смуги громадського транспорту обмежувальні знаки і посунули металевий паркан та водоналивні блоки.

Як розповів заступник міського голови Костянтин Усов, який також був на місці, після цього на місце приїхала поліція, а услід за нею захищати паркан від активістів приїхала команда тітушок.

Облаштування паркувальної кишені вздовж смуги громадського та велотранспорту Усов називає нахабством і неповагою до міста.

Замість восьми дерев вони хочуть паркувати 6 автомобілів. Які б стояли «ялинкою», постійно створювали аварійні ситуації, і уповільнювали смугу громадського транспорту. Це не просто вандалізм. Такі дії прямо заборонені нормами ДБН В.2.3-5:2018 і порушують правила ПДР. Департамент транспортної інфраструктури КМДА офіційно відмовив у погодженні схеми організації дорожнього руху. Але є підприємці, які вважають, що можна спочатку вкрасти у пішоходів тротуар і зробити там парковку, а потім хтось з мерії підкладе під це документи”, – зауважив чиновник.

Він додав, що з 20 жовтня, коли почався цей вандалізм, ШЕУ Шевченківського району тричі викликало поліцію. Та приїхала вона лише сьогодні, після дій активістів.

Також заступник Кличка звернув увагу на цікавий момент, що схема організації дорожнього руху, затверджувати яку місто відмовилось, містить на собі погодження патрульної поліції Києва.

Друзі, так не має бути. Якщо гроші, комунікації чи просто енергійне нахабство будуть і далі перемагати будь-які правила, в тому числі ПДР, написані кров‘ю, – дуже скоро в Києві буде просто неможливо жити. Це ж місто, в якому ми живемо. Ну як не шкода? Тротуар має бути відновлений, на місця паркувальної кишені мають бути повернуті дерева”, – підсумував чиновник.

Нагадаємо, на бульварі Шевченка вирубали дерева, щоб зробити парковку (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися