Ніякого втручання в історичні конструкції: у КМДА відповіли на маніпуляції щодо ремонту Бессарабського ринку

Автор: Вікторія Мілюта
11:36 06.08

У приміщенні Бессарабського ринку наразі переробляють частину внутрішнього простору та відновлюють торгові ряди. Заклад не припиняє роботу, не дивлячись на те, що там зараз прибирають напольні надбудови пострадянського періоду.

Ніякого втручання в історичні конструкції: у КМДА відповіли на маніпуляції щодо ремонту Бессарабського ринку

Як зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, це дозволить ефективно організувати внутрішній простір для торгівлі та відвідувачів. При цьому жодного втручання в історичні деталі конструкцій роботи не передбачають, адже сама будівля ринку внесена до переліку памʼяток архітектури.

«Розмов про реконструкцію або перебудову приміщення ринку бути не може, адже це пам’ятка архітектури. Наше завдання і надалі зберігати ринок. Як його історію, так і функціонал. Він має бути привабливим магнітом для киян і гостей міста, а також бути прибутковим, щоб мати змогу утримувати приміщення в належному стані», – розповів він.

Мондриївський закликав активістів та блогерів не маніпулювати «реконструкцією», адже ще у 2013 році міська адміністрація затвердила розпорядження, яке передбачає розробку проєкту реставрації будівлі ринку, без зміни його функціоналу. Але зараз не йдеться і про реставрацію – для неї має бути розроблений та затверджений відповідний проєкт.

Читайте також: На Бессарабській площі відкрився заклад, де можна замовити різноманітні галушки та вареники

«Будівлю потрібно приводити до ладу. Проте, враховуючи ситуацію в країні, ми розраховуємо лише на кошти, отримані від прибутку підприємства. Тому роботи з організації частини внутрішнього простору просуваються не швидко. Поліпшення вигляду торгових місць допоможе ринку існувати далі і залишатися своєрідним гастрономічним центром міста», – наголосив директор «Бессарабського ринку» Микола Ковальчук.

Нагадаємо, Бессарабський ринок був побудований в 1910-1912 рр. на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського. Його урочисте відкриття відбулося у липні 1912 року в присутності вищого керівництва міста і краю. На думку киян і гостей столиці, цей ринок є найдорожчим у Києві.

Великий Київ у Google News

підписатися