Про це лідер “ЄС” розповів у соцмережах.
За його словами, прохання про зустріч Зеленського з Байденом була першим проханням, адже “не може доля України обговорюватися без її участі”.
Друга позиція була по “Північному потоку-2”.
Німецька делегація зараз поїхала до Вашингтону, і ми твердо переконані, що, незважаючи на абсолютно провальну позицію українського президента у забезпеченні продовження санкцій по “Північному потоку-2″, є шанси повернути ті санкції, які були запроваджені ще під час роботи зі США нашої команди. На жаль, це яскраво демонструє відсутність ефективного діалогу між президентом України і Сполученими Штатами”, – зауважив Петро Порошенко.
Третя позиція була щодо НАТО: те, що стало уже рутиною під час каденції попереднього президента, бо Україна постійно була присутня на всіх самітах НАТО, змінилося – ані в 2019, ані у 2021 Україну не запрошують.
На сьогоднішній день нам треба активізувати питання хоча б по оборонній угоді, яку треба підписати по поставках летальної зброї. Попросив членів американського Сенату повпливати, щоб ми повернулись до цієї надзвичайно важливої для України теми. І щоб План дій щодо членства в НАТО, щоб реформи оборонного сектору нашої держави були обов’язково продовжені”, – поділився п’ятий президент.
Він наголосив, що всередині країни “ми можемо чубитися”, але слід об’єднатися і демонструвати внутрішню єдність у питаннях стратегічних, у питаннях проведення зовнішньої політики.
Саме це я продемонстрував під час зустрічі із найвпливовішими представниками сенату Сполучених Штатів Америки. Дуже сподіваюся, що нам ще вдасться виправити ті провали зовнішньої політики, які допустила команда влади”, – додав Петро Порошенко.
Читайте також: “Слуги” лобіюють інтереси телеканалів, яким “важко знімати серіали українською” – Петро Порошенко
Нагадаємо, Зеленський запросив Байдена до Києва. Правда поки що тільки у Твітері