Нічна атака по Києву: у Повітряних силах розповіли нові подробиці

14:44 08.05.2023

Минулої ночі, 8 травня, окупанти випустили по Києву близько 36 іранських дронів Shahed-136. Уламки баражуючих боєприпасів пошкодили автівки та будинки у кількох районах міста, найбільше постраждала багатоповерхівка у Святошинському районі. Через нічну атаку постраждало 5 осіб. В командуванні Повітряних сил ЗСУ кажуть, що всі цілі ворога над Києвом були збиті.

Нічна атака по Києву: у Повітряних силах розповіли нові подробиці

Щодо атаки на Київ цієї ночі, то речник командування Повітряних сил ЗСУ наголосив, що Київ для ворога був і залишається ціллю №1, тому засоби ППО надійно працюють і захищають небо над столицею. Але варто брати до уваги, що уламки від зенітних ракет і “шахедів” не розчиняються у повітрі, вони можуть падати на територію міста, інформує ТСН.

“У ворога була і є мета – вразити щось в Києві або на його околицях. Згадайте атаку 45 “шахедами” у новорічну ніч, а у наступну ніч їх було вже 39. Вони дві ночі поспіль атакували Київ. У них є мета – вразити хоч щось. Ясно, вони не планують, що ми зіб’ємо усі їх дрони. Вони їх запускають, щоб досягнути цілі – завдати руйнування місту. Можливо, навіть запускають їх по центру Києва, хто його знає. Дізнатись куди воно летіло, ми могли б тільки якби дрон влучив у ціль. Але сили ППО цього не допускають і збивають усе, що летить на місто”, – розповів Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ.

Читайте також: Уламки збитих російських дронів підпалили траву на Київщині (фото) 

Він наголошує, що збита чи уражена ціль несе у собі серйозну небезпеку.

“Ідеально, коли збивається ціль і бойова частина “шахеда” розривається в повітрі. Але трапляється по-іншому: коли зенітною ракетою вражається “шахед”, і втративши керування, падає вниз. Його бойова частина може розірватися внизу, а може і не розірватися. Тому ми закликаємо людей знаходитися під час повітряної тривоги в укриттях. Плюс, сам “хлопок” під час роботи ППО – це ударна хвиля – можуть постраждати вікна будинків, як це й було сьогодні в столиці. Навіть успішна робота ППО не гарантує безпеку для громадян, які під час повітряної тривоги перебувають на вулиці. Повітряна тривога не просто так оголошується”, – додає Юрій Ігнат.

Журналісти поцікавилися у речника командування Повітряних сил ЗСУ, чи варто очікувати від ворога провокацій та ракетної атаки по Києву на 9 травня. Але Юрій Ігнат відмовився робити такий прогноз. Додавши, що це “одні припущення та здогадки”.

Нагадаємо, минулої ночі Київ зазнав чергової масованої атаки в боку Росії, є руйнування та постраждалі.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися