“Ні з’їзду суддівської нечесті”: що відбувається під “Президент-готелем” (ФОТО)

10:45 09.03

Біля «Президент Готелю» на вулиці Госпітальній, 12 громадськість протестуватиме проти проведення з’їзду суддів, на якому планують призначити нових членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та суддю Конституційного Суду

“Ні з’їзду суддівської нечесті”: що відбувається під “Президент-готелем” (ФОТО)

Учасники акції “Ні з’їзду суддівської нечесті!” закликатимуть не проводити з’їзд суддів до зміни правил добору членів ВРП і КС. За їх словами, саме недосконала процедура призначення членів цих органів призвела до конституційної кризи, уможливила винесення свавільного вироку Сергію Стерненку та інші політичні ув’язнення в Україні.

Серед співорганізаторів акції, зокрема, Фундація Dejure, Центр протидії корупції та Автомайдан.

«Вирок Сергію Стерненку – чергова ілюстрація того, що справедливого правосуддя в Україні немає. Недоброчесний суддя Попревич, який виніс незаконний вирок Стерненку, залишається на посаді тільки через «кришування» Вищої ради правосуддя. Проблема – у процедурі добору членів ВРП, яка і дозволила недоброчесним суддям захопити судову владу», – коментує Катерина Бутко, активістка Автомайдану

Вищій раді правосуддя згадують тісні зв’язки з одіозним суддею Вовком, який вже пів року тікає від НАБУ, збереження на посадах суддів Майдану, і провал суддівської переатестації. Співорганізатори підкреслюють, що повноцінний перезапуск ВРП можливий винятково на новому прозорому конкурсі за вирішальної ролі міжнародних експертів.

Подібні проблеми експерти вбачають і у процедурі призначенні суддів Конституційного Суду.

 

Нагадаємо, раніше ми писали, що Нацгвардія охороняє місце проведення з’їзду суддів, де мають обрати кандидатів до Вищої ради правосуддя та має пройти акція у підтримку активіста Сергія Стерненка, одна із вимог – судова реформа.

До слова, після того як активісти закидали будівлю Конституційного суду шинами та презервативами, КСУ вирішив закупити решітки на вікна та двері майже на 50 тис. гривень.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...