Учасники акції “Ні з’їзду суддівської нечесті!” закликатимуть не проводити з’їзд суддів до зміни правил добору членів ВРП і КС. За їх словами, саме недосконала процедура призначення членів цих органів призвела до конституційної кризи, уможливила винесення свавільного вироку Сергію Стерненку та інші політичні ув’язнення в Україні.
Серед співорганізаторів акції, зокрема, Фундація Dejure, Центр протидії корупції та Автомайдан.
«Вирок Сергію Стерненку – чергова ілюстрація того, що справедливого правосуддя в Україні немає. Недоброчесний суддя Попревич, який виніс незаконний вирок Стерненку, залишається на посаді тільки через «кришування» Вищої ради правосуддя. Проблема – у процедурі добору членів ВРП, яка і дозволила недоброчесним суддям захопити судову владу», – коментує Катерина Бутко, активістка Автомайдану
Вищій раді правосуддя згадують тісні зв’язки з одіозним суддею Вовком, який вже пів року тікає від НАБУ, збереження на посадах суддів Майдану, і провал суддівської переатестації. Співорганізатори підкреслюють, що повноцінний перезапуск ВРП можливий винятково на новому прозорому конкурсі за вирішальної ролі міжнародних експертів.
Подібні проблеми експерти вбачають і у процедурі призначенні суддів Конституційного Суду.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Нацгвардія охороняє місце проведення з’їзду суддів, де мають обрати кандидатів до Вищої ради правосуддя та має пройти акція у підтримку активіста Сергія Стерненка, одна із вимог – судова реформа.
До слова, після того як активісти закидали будівлю Конституційного суду шинами та презервативами, КСУ вирішив закупити решітки на вікна та двері майже на 50 тис. гривень.