«Закупив 23 свічки додому. Такі, як я хотів – для підсвічників, тоненькі і довгі. Вони добре освітлюють. Скупив все, що було у 2 Епіцентрах. Відчуваю себе багатієм!» – розповідає житель столиці Володимир Багненко та показує світлину.
У маркетах, де зазвичай є знижки на господарські товари, свічі – за повну ціну. Від 14 до 110 грн за штуку в залежності від матеріалів та форми. Також є комплекти по 10-50 штук, в середньому по 20 грн за більшу свічку та по 2 грн 60 коп за малі чайні.
Тим часам у Центрі стратегічних комунікацій рекомендують користуватися свічками з бджолиного воску – вони найбільш екологічні та безпечні, не мають різкого запаху.
Такі у масмаркетах придбати важче, однак можна замовити онлайн. На OLX їх пропонують по 20-50 грн за штуку. Недолік – швидко згорають. Проте, якщо віск зберігати, з нього ще кілька разів самостійно можна виготовляти нові.
Без різкого запаху свічки з рослинного воску, так звані стеаринові. Найменш корисними вважаються парафінові свічі – бо від них багато кіптяви, а приміщення при тривалому згоранні потребує провітрювання.
Навіть за таких умов українці продовжують дарувати свічки ЗСУ – виготовляють власноруч з найбільш екологічних матеріалів та відправляють на фронт.
Як от біолог Олексій Василюк. Він звернувся до священнослужителів та просить, щоб віддали віск, який залишився після згорання церковних свічок – щоб виготовляти окопні свічки.
«Мій батько серйозно працює над виготовдленням і вдосконаленням технології виготовлення окопних свічок. Вчора був перший заморозок. Все. Тепер вони будуть дуже і дуже потрібні. Одна тепла ніч і просушений одяг, а також сухі стінки бліндажу – непросте задоволення. Щоб зігріти одного захисника протягом ночі треба стільки парафіну або воску, щоб наповнити одну окопну свічку. Це майже весь її об*єм», – каже Олексій.
Нагадаємо, «Україна Без Сміття» закликає містян не викидати жерстянки, а мити, сушити й приносити їх на станцію – щоб використати для виготовлення окопних свічок.
Київська обласна військова адміністрація готується до тривалого – до двох тижнів – відключення світла. Мешканці області також мають до цього готуватися: подбати про запаси їжі, води та заряджені мобільні телефони.